Zillertal Arena: Zell am Ziller, Gerlos, Königsleiten już od 789 zł

Zillertal Arena: Zell am Ziller, Gerlos, Königsleiten

Przewodnik narciarski: Austria

Wyciągi narciarskie:

 • 1
 • 16
 • 22
 • 10
 • 1
 • 0

Udogodnienia:

 • 1

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
166 km 42 km 114 km 10 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień52   €23 - 42   €
6 dni249   €112 - 199   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1181 km
najdłuższa trasa: Stoanmandl, dł. 6.5 km
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Zillertal Arena: Zell am Ziller, Gerlos, Königsleiten

Dolina Gerlos i Zillertal Arena leżą ok. 60 km na wschód od Innsbrucku. Zillertal Arena to największy, obszarowo teren narciarski w dolinie Zillertal, w której znajdują się jeszcze dwa inne duże ośrodki: Hochzillertal-Hochfügen i Spieljoch oraz Zillertal: Mayrhofen, Finkenberg i Tux. Sama Arena liczy sobie 160 km tras oraz 50 wyciągów i kolejek. Połączenia między wszystkimi obszarami doliny (z lodowcem Tuxer Gletscher i Skizentrum Hochzillertal oraz innym miejscowościami) sprawiają, że narciarze i snowboardziści jeździć mogą na ogromnym terenie. Zillertal Arena rozciąga się od Zell am Ziller aż do Königsleiten, na pograniczu z Salzburger Land. Doskonała oferta après-ski i inne atrakcje kulturalne wypełnią wieczorny odpoczynek. Wymarzony teren dla narciarzy alpejskich, snowboardzistów i rodzin z dziećmi. Wykupienie super-karnetu, obowiązującego w całej dolinie, umożliwia dostęp do ponad 500 km tras i 150 wyciągów i kolejek.

Głównymi miejscowościami w okolicy Zillertal Arena są: Zell am Ziller, Gerlos, Krimml, Wald im Pinzgau i Hainzenberg. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Zillertal Arena:
  W dolinie dostępnych jest ok. 166 km tras narciarskich: 42 km łatwych, 114 średnich i 10 km trudnych. Zróżnicowany stopień trudności umożliwia dobrą zabawę zarówno rodzinom z dziećmi, jak i zawodowcom. Na terenie ośrodka jest łącznie 49 wyciągów: 16 orczykowych, 22 krzesełkowe, 10 małych gondoli i 1 duża gondola. Wyciągi o przepustowości 76 095 osób na godzina skutecznie zapobiegają powstawaniu kolejek. Przy Zell am Ziller dostępne są trasy zawodnicze z elektronicznym pomiarem prędkości zjazdu. Na Kreuzjoch znajdzuje się dużo średnio trudnych tras, nartostrady i trudne, czarne stoki. O zjazdy na Arabiskogel i Lärchkopf pokusić się mogą także początkujący narciarze. Przy wykupieniu Super Ski Pass dostęp do ponad 500 km tras zjazdowych, leżących w całej dolinie Zillertal!

  Zobacz oferty na narty w Zillertal na Travelplanet.pl

 • Warunki narciarskie


  Zillertal Arena: Zell, Gerlos, Königsleiten:
  Trasy położone są na wysokości 570 – 2500 n.p.m., przez co dobre warunki narciarskie panują tu od XII do kwietnia. Większość stoków jest w razie potrzeby sztucznie naśnieżana (110 km tras).

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Warto wypróbować stoki ćwiczebne w okolicy Zell am Ziller oraz nartostrady oznaczone kolorem niebieskim. Sporo łatwych i średnich tras w rejonie Gerlos i Isskogel. Duży wybór profesjonalnych szkół narciarskich we wszystkich miejscowościach.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Szeroki wybór łatwych i średnio trudnych, a jednocześnie ciekawych tras. Duża różnorodność tras pozwala średniozaawansowanym narciarzom podnosić poziom swoich umiejętności i zarazem dobrze się bawić. Szczególnie ciekawe są malownicze trasy przy Kreuzjoch i Gerlosstein oraz najdłuższa trasa o długości ponad 9 km – Stoanmandl.

  Narty dla zaawansowanych:
  Zjazdy wymagające bardzo dobrych umiejętności narciarskich prowadzą z Karspitze do doliny i z Arbiskogel do Gerlossteinhütte tzw. Schwarze Dreier, z Sonnalm do Hainzenberg (trzeba ominąć nartostradę!). Miłośnikom mocnych wrażeń proponujemy wszystkie trasy oznaczone kolorem czarnym.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Niezabezpieczony zjazd nr 11 w Gerlos (zjazd na własną odpowiedzialność).

  Freestyle:
  WGerlos teren snowboardowy oznaczony tyrolską pieczęcią jakości jest jednym z najlepszych terenów zjazdowych w Austrii. Funpark z halfpipe w Zell am Ziller. Gerlosplatte/Hochkrimml: halfpipe, boardercross, funpark, jumps, corner boxen, slides, wave rides. Mega halfpipe o dł. 100m, 14 m szer. i 3 m wysokości - gwarantuje niezapomniane wrażenia! Na terenach Krimml / Gerlosplatte: funpark o dł. 700m, road gap, gap jump, speedy quarter, double edge, snakes waves, hand rail. Halfpipe o dł. 80m przystosowana do zawodów. Naturfunpark, Königsleiten funpark z halfipe, bardercross.

  Snowboarding dla początkujących:
  Aż 8 szkół snowboardowych i wypożyczalnie sprzętu.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  W całej dolinie Zillertal dostępnych jest wiele tras biegu płaskiego, a także trasy wysokogórskie. Odcinki są dobrze przygotowane, mają różny stopień trudności. Łącznie 26 km tras, w tym 19 do stylu dowolnego. Najdłuższa trasa to Königsleiten o łatwym stopniu trudności oraz trasa Bräufeeld o długości 6 km. Gerlos Hochkrimml to trasa wysokogórska położona na wysokości 1655 m, średnio trudna o długości 8 km.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Życie nocne w Zell am Ziller i Gerlos cichnie dopiero późną nocą: jest tu sporo barów, dyskotek, klubów i restauracji a także organizowane są koncerty. Zmęczeni jazdą narciarze i snowboardziści skorzystać mogą z salonów odnowy biologicznej, masaży lub też obserwować rozgwieżdżone niebo w Planetarium w Königsleiten.

  Aktywny wypoczynek:
  Wśród atrakcji tego regionu można wyróżnić oświetlone tory saneczkowe (np. Hainzenberg, 7 km długości). W Krummbachtal oraz Königsleiten w środowe wieczory możliwa jest jazda przy świetle księżyca. Krumml posiada naturalną rynnę zjazdową o długości 2,2 km; lodowisko – idealne meijsce na hokej, kręgle na lodzie. Warto wziąć udział w wędrówkach wysokogórskich czy w rakietach śnieżnych, przejażdżce parowozem, kuligu, locie paralotnią. Ośrodki posiadają korty do tenisa i squasha, stadniny w stylu westernowym. W Zell am Ziller znajduje się świetny park rozrywki. (Freizeitpark).

  Zwiedzanie:
  Warto wybrać się też na zwiedzanie kopalni złota.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Wyciągi i stoki specjalnie dla dzieci na terenie całej doliny, szkółki narciarskie, wyścigi narciarskie z nagrodami, Worldcup - zawody dla najmłodszych, zawody saneczkowe

  Rozrywka:
  Zillertal Arena organizuje Hexensafari, starty balonów, rafting na śniegu na „gorących oponach”, ski-Disco. Arena Klub wśród licznych animacji posiada zagadki, zabawne tatuaże, zajęcia narciarskie na ruchomej taśmie. Jest tu również tor saneczkowy dla dzieci o dł. 200m - bardzo łatwe i bezpieczne zjazdy.

  Opieka nad dziećmi:
  Całodzienna opieka, przedszkola. Liczne hotele specjalizujące się w obsłudze rodzin z dziećmi. W Gerlos przedszkole „Bärlihöhle”. Profesjonalna opieka wspólnie z dziećmi bawi się w lepienie bałwana, szaleństwa na śniegu, majsterkowanie.

 • Informacje dodatkowe


  • www.zillertalarena.com
  • Zillertaler super skipass - jeden karnet na całym obszarze doliny.

Austria - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  20°C
  opady:
  1.8 mm
  zachmurzenie:
  scattered clouds%
  wilgotność:
  65%
  widoczność:
  9076 km
  ciśnienie:
  1012hPa
  wiatr:
  54°   1 km/h
  wsch. słońca:
  05:31
  zach. słońca:
  20:47
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.11°C max.23°C
  opady:
  0.18 mm
  wiatr:
  90°   2 km/h
  wsch. słońca:
  05:30
  zach. słońca:
  20:48
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.11°C max.20°C
  opady:
  2.1 mm
  wiatr:
  47°   2 km/h
  wsch. słońca:
  05:29
  zach. słońca:
  20:50
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.12°C max.16°C
  opady:
  2.4 mm
  wiatr:
  13°   9 km/h
  wsch. słońca:
  05:28
  zach. słońca:
  20:51
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.11°C max.16°C
  opady:
  2.44 mm
  wiatr:
  198°   2 km/h
  wsch. słońca:
  05:27
  zach. słońca:
  20:52

klimat w Austria

Austria - kiedy na wakacje?

 • Austria kojarzona jest przede wszystkim jako miejsce wypoczynku zimowego, jednak niezapomniany urlop można spędzić tam również latem.
 • Najcieplejszymi miesiącami są czerwiec, lipiec i sierpień, ze średnią temperaturą powietrza ok. 23-25 ºC.
 • W austriackich jeziorach woda jest nie tylko krystalicznie czysta, ale także ciepła. Jej temperatura latem często przekracza 25 ºC.
 • We Wiedniu lato bywa burzowe. W Salzburgu również spada dużo deszczu. Zwiedzanie tych miast lepiej planować na maj, czerwiec i wrzesień.
 • Miłośnicy górskich wędrówek powinni wybrać się do Austrii w okresie od połowy maja do początku września. Mogą wtedy liczyć na ciepłą i słoneczną pogodę. Należy jednak pamiętać o możliwych burzach.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-5,-3,0,3,7,11,12,12,9,4,0,-3,1,4,10,15,20,23,25,24,20,14,7,2,-2.0,.5,5.0,9.0,13.5,17.0,18.5,18.0,14.5,9.0,3.5,-.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
344676776533
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
53,43,46,59,77,106,126,118,78,64,60,53,84,80,77,72,69,73,77,78,81,82,87,88
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
131520191822232017161819
Powered by:

Zillertal Arena: Zell am Ziller, Gerlos, Königsleiten - kamery na stoku i aktualne warunki narciarskie