Dachstein West i Lammertal

Przewodnik narciarski: Austria

Wyciągi narciarskie:

 • 3
 • 35
 • 10
 • 3
 • 1
 • 0

Udogodnienia:

 • 1

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
101.5 km 33 km 61.5 km 7 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień41 - 44   €19 - 28   €
6 dni208 - 221   €94 - 140   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1044 km
najdłuższa trasa: Au, dł. 2.5 km , z różnicą poziomów 460 m
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Dachstein West i Lammertal

Nazwa wywodzi się od przepływającej tutaj rzeki Lammer. 43 kilometrowa dolina rozciąga się od Golling przy granicy z Górną Austrią. Od południa ograniczony jest przez Wysokie Taury, od zachodu przez panoramiczne pasma Tennengebierge z najwyższym szczytem Bischofsmütze (2459 m), Hoher Göll i Alpy Berchtesgadeńskie. W dolinie położone są niewielkie, tradycyjne miasteczka. Mały region narciarski w Ziemi Salzburskiej ok. 30 km od Salzburga szczególnie polecany jest niedzielnym narciarzom i rodzinom z dziećmi.

Tu nie uprawia się wyczynowego narciarstwa alpejskiego. Dodatkowym atutem jest widok na Gosaukamm i masyw Dachstein. W każdej miejscowości znajduje się szkółka narciarska (90 instruktorów). Ten region to zdecydowanie królestwo narciarstwa biegowego.

Głównymi miejscowościami w okolicy są: St. Martin, Annaberg i Gosau. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Abtenau:
  Oznakowane trasy narciarskie w ośrodku mierzą łącznie 10 km: trudne 1 km, średnie 3 km, łatwe 6 km. Znajduje się tu 6 wyciągów orczykowych, 1 krzesełkowy, 1 linowy – duże wagony, których przepustowość wynosi 6000 os./h. Najtrudniejsza trasa to średnio trudna A.Meissnitzer o długości 1,7 km i różnicy poziomów 400 m. Najdłuższy odcinek prowadzi do Au i ma długość 2,5 km. Jeden oświetlony stok przy wyciągu Sonnenleiten o długości 400 m.

  Dachstein-West:
  Oznakowane trasy narciarskie posiadają łącznie 75 km: trudne 5 km, średnie 50 km, łatwe 20 km. Jest tu 20 wyciągów orczykowych, 8 krzesełkowych, 1 linowy – gondola, 2 linowe – duże wagony. Ich łączna przepustowość 35 000 os./h. Tereny narciarskie rozciągają się od 800 do 1600 m. n.p.m. Starannie przygotowane trasy, ratraki stale wyrównują nawierzchnię, 35 km tras jest sztucznie dośnieżanych. W centrum regionu Zwieselalm można znaleźć łagodne rozległe, lekko zadrzewione obszary. Trasy w kierunku jeziora Vorderer Gosausee charakteryzują się szerokimi leśnymi przecinkami. Najdłuższy zjazd z Zwieselalm to średnio trudna nartostrada, która ma 4 km, a różnica poziomów to 1200 m. Najtrudniejsza jest trasa Kanonenrohr o długości 1 km.

  Lungötz:
  Oznakowanych tras narciarskich jest łącznie 2,5 km i są one średnio trudne. W razie potrzeby stoki są dośnieżane. Ośrodek posiada 2 wyciągi orczykowe o przepustowości 2000 os./h.Oświetlony stok przy Lammertal 700 m.

  St. Martin:
  Oznakowane trasy narciarskie mierzą łącznie 6 km: średnie 2 km, łatwe 4 km. Ośrodek posiada 4 wyciągi orczykowe o przepustowości 2600 os./h. 4 km tras jest w razie potrzeby sztucznie dośnieżanych. Najtrudniejszą trasą jest Wurzerlift o długości 1 km. Stok przy wyciągu Knabelleitenlift jest we wtorki od godziny 19.30 oświetlony.

  Zinkenlifte:
  Oznakowane trasy narciarskie mają łącznie 8 km: trudne 1 km, średnie 4 km, łatwe 3 km. W ośrodku są 3 wyciągi orczykowe i 1 krzesełkowy o przepustowości 3500 os./h. Najtrudniejsze jest pół kilometrowy zjazd trasą Zinken Steilhang. W środy oświetlony jest stok Roßfeld.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Dla początkujących - stok koło wyciągu Knabelleten 400 m; tereny koło Lungötz, St. Martin, zbocza Zinkenkogel w Tennengau. Dla mniej zaawansowanych - stoki koło wyciągu Lammertal.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Dla średniozaawansowanych idealnie nadaje się większość tras w Dachstein-West.

  Narty dla zaawansowanych:
  Dla zaawansowanych świetne są 3 trasy z wyciągu Zwieselalm w tym trasa 9a z dwoma ściankami do Gosau 3,5 km.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Freeride-Arena Krippenstein.

  Freestyle:
  Przy kolejce Hornbahn Rookie Park, w Gosau Boarderpark, przy Haideggriedl Trailerpark, przy Hornspitzbahn funpark (500 m długości, skocznie, ławki, poręcze). W ośrodku Zinkenlifte znajduje się Seidl Park (poręcze, ławki, skocznie i boardercross).

  Snowboarding dla początkujących:
  Szkółki snowboardowe w Abtenau, Annaberg, Rußbach i St. Martin. Wypożyczalnia desek w Abtenau, Rußbach i St. Martin.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Region ten oferuje świetne warunki dla miłośników narciarstwa biegowego. Ponad 240 km tras u podnóża stromych ścian Tennenberge (Annaberg-Lungötz 12 km, Rußbach 83 km, Gosau 50 km, Abtenau 55 km, St. Martin 40 km). Trasa biegowa z podwójnym śladem w St. Martin. Oprócz tego nordic walking, winter running, oferta nordic adventure. Najwyżej wytyczona trasa Aualm rozciąga się na wysokości 850-1050 m n.p.m., mierzy 12 km i jest średnio trudna.

  Ciekawą trasą jest bez wątpienia Oberstein położona w St Matrin na 1000 - 1050 m n.p.m. ma 8 km i jest średnio trudna. A także trasa Süd znajdująca się w Gosau na wysokości 740-770 m n.p.m., ma 15 km i jest średnio trudna. Najwyżej wytyczona trasa zawodnicza jest płatna, rozciąga się na wysokości 750-780 m n.p.m. ma 5 km długości i jest średnio trudna. W regionie istnieje możliwość zdobycia odznaki dla biegaczy (brązowa za 35 km, srebrna za 70 km, złota superodznaka za 280 km).

  Organizowane są ty również wycieczki „Cross Country”. Trasy narciarskie są odpowiednie zarówno do skatingu i biegu klasycznego. Dla narciarzy udostępnione są stacje serwisowe, bezpłatny parking przy trasach oraz wypożyczalnia nart biegowych.

  Biegówki dla początkujących:
  We wszystkich miejscowościach lekcje narciarstwa biegowego, a dla posiadaczy karty Abtenau, Annaberg-Lungötz, St. Martin i Gutschein - kurs podstawowy gratis.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  W regionie znajdują się górskie schroniska, liczne bary, restauracje i kawiarnie w których można się zrelaksować po wyczerpującym dniu na nartach. Wieczorami można się też wybrać do kina, centrum spa, sauny lub na masaż.

  Aktywny wypoczynek:
  Szeroka oferta sportowych atrakcji: lodowisko, tory saneczkowe, curling, kuligi, paralotnie, wędrówki na rakietach śnieżnych (bezpłatne wypożyczanie rakiet w Annaberg-Lungötz), snowbike, snowtubing, wspinaczka po lodzie, airboarding. Dla lubiących zimowe spacery przygotowano 100 km odśnieżanych tras, najwięcej w okolicach Golling (ponad 60 km). W Golling i Bad Ischl znajdują się kryte baseny. St. Martin i Lungötz dają możliwość zjeżdżania nocą. W Abtenau jest centrum fitness, korty tenisowe. W Annaberg-Lungötz odpocząć można w saunie lub podczas masażu. W Rußbach mieści się basen oraz korty tenisowe. W St. Martin jest sauna, korty tenisowe. Wypożyczalnie nart, sanek, sklepy sportowe, szkoły narciarskie także znaleźć można w regionie.

  Zwiedzanie:
  Warto zobaczyć starą kopalnię w Dürnberg oraz zabytkowe miasto solne i kopalnię Hellein.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  Zawody narciarskie dla gości, maraton w narciarstwie terenowym w Rußbach (koniec stycznia), tydzień balonów w Goasau (przełom I/II).

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Liczne tereny ćwiczeniowe, przystosowane dla dzieci wyciągi oraz łagodne, rodzinne trasy.

  Rozrywka:
  Zimowe atrakcje dla dzieci: „Sumsiland” w Gosau, „Bärencamp” w Rußbach, „Hoppelwiese” w Annaberg. „Fuxis Indianerland” - od 3 roku życia.

  Opieka nad dziećmi:
  Przedszkole od 3 roku życia tylko w Abtenau. Szkółki narciarskie i przedszkole narciarskie z własnymi terenami do ćwiczeń dla dzieci od 4 roku życia znajdują się w każdej miejscowości. „Spatzennest” w Rußbach od 1 roku życia, fachowa opieka w świetlicy dla dzieci, tuż przy stoku.

 • Informacje dodatkowe


  • www.karkogel.com
  • www.dachsteinwest.at
  • www.familien-skigebiet.com
  • Karnet « Salzburger Super Ski Card » umożliwia korzystanie ze wszystkich regionów narciarskich na terenie Ziemi Salzburskiej.

Austria - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  7°C
  opady:
  1.31 mm
  zachmurzenie:
  broken clouds%
  wilgotność:
  86%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1009hPa
  wiatr:
  270°   17 km/h
  wsch. słońca:
  06:16
  zach. słońca:
  20:00
 • Umiarkowane opady śniegu
  min.0°C max.4°C
  opady:
  2.44 mm
  wiatr:
  266°   3 km/h
  wsch. słońca:
  06:14
  zach. słońca:
  20:01
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.-1°C max.7°C
  opady:
  2.73 mm
  wiatr:
  313°   8 km/h
  wsch. słońca:
  06:12
  zach. słońca:
  20:03
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.-1°C max.7°C
  opady:
  1.21 mm
  wiatr:
  296°   14 km/h
  wsch. słońca:
  06:10
  zach. słońca:
  20:04
 • Umiarkowane opady śniegu
  min.2°C max.3°C
  opady:
  3.78 mm
  wiatr:
  274°   6 km/h
  wsch. słońca:
  06:08
  zach. słońca:
  20:06

klimat w Austria

Austria - kiedy na wakacje?

 • Austria kojarzona jest przede wszystkim jako miejsce wypoczynku zimowego, jednak niezapomniany urlop można spędzić tam również latem.
 • Najcieplejszymi miesiącami są czerwiec, lipiec i sierpień, ze średnią temperaturą powietrza ok. 23-25 ºC.
 • W austriackich jeziorach woda jest nie tylko krystalicznie czysta, ale także ciepła. Jej temperatura latem często przekracza 25 ºC.
 • We Wiedniu lato bywa burzowe. W Salzburgu również spada dużo deszczu. Zwiedzanie tych miast lepiej planować na maj, czerwiec i wrzesień.
 • Miłośnicy górskich wędrówek powinni wybrać się do Austrii w okresie od połowy maja do początku września. Mogą wtedy liczyć na ciepłą i słoneczną pogodę. Należy jednak pamiętać o możliwych burzach.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-3,-2,0,3,8,10,12,12,10,5,0,-2,2,4,9,13,18,21,23,22,20,13,7,2,-.5,1.0,4.5,8.0,13.0,15.5,17.5,17.0,15.0,9.0,3.5,.0
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
344576776422
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
69,63,71,93,128,169,201,171,132,91,76,72,83,77,77,71,68,71,73,72,79,80,84,83
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
171922191821221716181921
Powered by:

Dachstein West i Lammertal - kamery na stoku i aktualne warunki narciarskie