SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

Przewodnik narciarski: Austria

Wyciągi narciarskie:

 • 2
 • 43
 • 41
 • 11
 • 0
 • 1

Udogodnienia:

 • 3

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
288.5 km 112 km 155.5 km 21 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień44 - 49   €22 - 37   €
6 dni204 - 240   €102 - 180   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1153 km
najdłuższa trasa: Hohe Salve-Itter, dł. 10 km , z różnicą poziomów 1126 m
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

Rozległy kompleks narciarski Ski Welt leży u stóp masywu górskiego Wilder Kaiser. Na jego terenie leży osiem miejscowości, z których można dostać się na tereny narciarskie. Rozciągają się one na zboczach położonej w centralnym punkcie góry Hohe Salve (1829 m n.p.m.) i na stokach sąsiednich wzniesień.

Największe połączone tereny narciarskie w Austrii, oplecione siecią nowoczesnych wyciągów wabią narciarzy bogatą ofertą zróżnicowanych, świetnie przygotowanych tras o łącznej długości ponad 250 km.

Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Brixen, Westendorf, Hopfgarten, Itter i Söll. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Brixen im Thale:
  W sumie jest tu 42 km tras narciarskich, w tym 17 km łatwych, 23 km średnich i 2 km trudnych oraz 14 wyciągów - 8 orczykowych, 4 krzesełkowe, 2 linowe - gondole. Przepustowość 18 500 osób/godz. Najdłuższy zjazd z Coraple do doliny, 5000 m, różnica poziomów 1020 m. Codziennie oświetlony jest stok Schustelbühel.

  Ellmau:
  W ośrodku jest ponad 34 km tras narciarskich: trudne 0,5 km, średnie 19 km, łatwe 15 km. Ellemau posiada 6 wyciągów - 3 orczykowe, 2 krzesełkowe, których łączna przepustowość 5854 osób/godz. Sztuczne naśnieżanych jest dodatkowo 9,5 km tras. Najtrudniejsza trasa 0,5 km czarnej trasy przy różnicy poziomów 400 m.

  Going:
  Łącznie ponad 9 km tras narciarskich: średnie 9,5 km, łatwe 4,5 km. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane. Jest tu 5 wyciągów - 3 orczykowych, 2 krzesełkowe, których łączna przepustowość 5 854 osób/godz.

  Hopfgarten - Itter - Kelchsau:
  Wytyczono tu łącznie 72 km tras: trudnych 8 km, średnich 42 km, łatwych 22 km, z czego 65 km tras jest sztucznie naśnieżanych. Do dyspozycji jest 18 wyciągów: 8 orczykowych, 8 krzesełkowych i 2 linowe o przepustowości 2000 osób/godz. Najdłuższa trasa ma 8,5 km, a najtrudniejszy zjazd to Hohe Salve-Kälbersalven o długości 2 km.

  Kelchsau:
  Ośrodek posiada 16 km tras zjazdowych: 1 km trudnych, 10 km średnich i 5 km łatwych. Są tu 4 wyciągi: 3 orczykowe i 1 krzesełkowy. Najdłuższa trasa prowadzi od Trockenbach do doliny – 5,2 km przy różnicy poziomów 900 m.

  Scheffau:
  Scheffau posiada 34 km tras narciarskich (trudne 2 km, średnie 14 km, łatwe 18 km )oraz 11 wyciągów (3 orczykowych, 6 krzesełkowych, 2 linowe – gondole), których łączna przepustowość wynosi 20 380 osób/godz. Sztuczne naśnieżanie. Brandstadl Moderer jest najtrudniejsza trasą. Jej długość to 5 km, a różnica poziomów wynosi 898 m.

  Söll:
  Łącznie jest tu 34 km tras narciarskich (trudne 6 km, średnie 17 km, łatwe 11 km) oraz 9 wyciągów (3 orczykowe, 6 krzesełkowych, 2 linowe – gondole), których łączna przepustowość to 20 380 osób/godz. Część tras w razie potrzeby jest sztucznie naśnieżana. Ośrodek posiada dobre warunki do jazdy w głębokim śniegu.

  Westendorf:
  Ośrodek dysponuje 46 km tras narciarskich (trudne 2 km, średnie 25 km, łatwe 19 km) i 12 wyciągami (3 orczykowe, 7 krzesełkowych, 2 linowe – gondole). Ich łączna przepustowość to 19 000 osób/godz. Oświetlony stok - Alpseite, 8 km. Sztuczne naśnieżanie na wszystkich stokach.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Na terenie Ellmau i Going wytyczono liczne, stosunkowo krótkie zjazdy głównie stokach Hartkaiser i Brandstadl. W Scheffau jest niewielki stok do ćwiczeń. Warto wypróbować również długiego zjazd ze szczytu Bradnstadl, aż do dolnej stacji w Blaiken - wjazd kolejką gondolową. W rejonie Brixen sporo wysoko wytyczonych niebieskich tras na stokach Zinsberg (1 674 m n.p.m.). Na całym terenie znajduje się 19 szkółek z własnymi terenami narciarskimi i 550 instruktorami, gdzie początkujący mogą bezpiecznie doskonalić swoje umiejętności.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Na zboczach Hoche Salve wytyczono liczne trasy zjazdowe aż do Hopggarten, Brixen lub Itter. Na całym terenie narciarskim średniozaawansowani mają do wyboru ponad 155 km zróżnicowanych szlaków zjazdowych. Ciekawe trasy wiodą przez Zinsberg, Eilberg i Brandstahl, do Ellmau lub Hopfgarten. Również w okolicach Westendorf warto zjechać dwoma długimi czerwonymi trasami ze szczytu Fleiding (1 892 m n.p.m.) do dolnych stacji Talstation i Burghof. W Ellmau i Scheffau duży wybór szerokich słonecznych tras biegnących z samego szczytu oraz wietrznych zjazdów pomiędzy drzewami i w niewielkim lesie.

  Narty dla zaawansowanych:
  Wysoki stopień trudności ma jedna z najpiękniejszych tras całego kompleksu - ze szczytu Hohe Salve, biegnąca północnym zboczem do Söll. Z Hohe Salve wiedzie kolejny trudny zjazd - do Brixental. W rejonie Westendorf ambitni narciarze mogą zjechać ze szczytu Choralpe (1820 m n.p.m.), krótką trasą do Mitelstation na wysokości 1320 m n.p.m. Czarna trasa także w Hopfgarten. Na obszarze całego regionu wytyczono łącznie 22 km trudnych tras.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Kilka dobrych terenów do freeride'u. W ośrodku Hopfgarten jest to zjazd Salvista, Söll - Scheffau Morder Stadl a w ośrodku Westendorf – Schneeberg.

  Freestyle:
  W Ellmau na terenie snowparku znajdują się: ławki, poręczne, skocznie boardercross. W Hopfgarten jest Kolektiv Park z railami, kickerem, ławkami i boxami. W Westerndorf dla snowboardzistów o różnych stopniach umiejętności przygotowano kickery, raile i poręcze.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Na całym terenie 150 km tras biegowych. Najdłuższe zjazdy połączenie Brixertal z Kitzbühel – ponad 14 km oraz trasa Penniger Loipe w Hopfgarten – 11 km. Najwyżej wytyczona trasa - Brixen - na wysokości 1300 m n.p.m., połączona jest z trasą do Kirchbergu. W Scheffau, na 780 m n.p.m. znajduje się 1,2-kilometrowa trasa, wieczorami oświetlona.

  Biegówki dla początkujących:
  Lekcje narciarstwa biegowego.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Zmęczeni narciarze mają wiele możliwości nabrania sił i posilenia się w barach i schroniskach, których nie brakuje na stokach. Puby, restauracje i dyskoteki pełne są również po zmierzchu. Bogate życie nocne kwitnie zwłaszcza w Söll. Najpopularniejsze puby to Route 66, Pub Memory, Disco Tenne i DJ Oetzi bar. Miłośnicy rozrywki na świeżym powietrzu mogą przejechać się saniami zaprzężonymi w konie. Warto zwiedzić zabytkowe kościoły na terenie doliny, zwłaszcza barokową katedrę w Brixen.

  Aktywny wypoczynek:
  Szeroka oferta sportów dodatkowych: piesze wędrówki, lodowisko - łyżwy, kręgle na lodzie, hokej, curling, 15 torów saneczkowych - w tym 7 oświetlonych nocnych, skutery śnieżne, paralotnie, jazda konna na wolnym powietrzu i pod dachem, hale tenisowe i sale do squasha, w Ellmau - centrum kąpielowe Kaiserbad, kryty basen, skalny basen w Going, sauna i solarium, cotygodniowy nocny zjazd z pochodniami, ściana wspinaczkowa, golf.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  W Going Międzynarodowy Masowy Bieg Narciarski „Koasa Lauf”. Telemark - Weekend w Westendorf – styczeń. W Westendorf w styczniu - nocny slalom mężczyzn. W lutym w Westendorf - impreza jump&freeze - szalone zawody, zwariowane pojazdy i skoki do lodowatej wody. Tyrolskie targi bożonarodzeniowe. Jasełka i kramy bożonarodzeniowe. Uroczyste otwarcie sezonu narciarskiego. W okresie Bożego Narodzenia, Sylwestra i Wielkanocy wiele atrakcji - zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Dzieci do szóstego roku życia jeżdżą na wszystkich terenach za darmo. 19 szkółek narciarskich z 530 instruktorami. Przy górnej stacji gondolek są tereny ćwiczeniowe i specjalne wyciągi dla dzieci.

  Rozrywka:
  Kinderkaiserland przy wyciągu Brandstadl oferuje najmłodszym: karuzelę, zaczarowany las, tunel strachu, zamek ze śniegu i lodu i wiele innych.

  Opieka nad dziećmi:
  Możliwa opieka w czasie lunchu. Przedszkola narciarskie dla dzieci od 4 do 11 lat. Opieka nad dziećmi już od 6 miesięcy.

 • Informacje dodatkowe


  • www.plose.org
  • www.bergbahnen-ellmau-going.at
  • www.hohe-salve.com
  • www.kaiserwelt.at
  • www.alpinolino.at

Austria - prognoza pogody

 • Umiarkowane opady deszczu
  17°C
  opady:
  4.29 mm
  zachmurzenie:
  broken clouds%
  wilgotność:
  59%
  widoczność:
  9209 km
  ciśnienie:
  1012hPa
  wiatr:
  353°   7 km/h
  wsch. słońca:
  05:28
  zach. słońca:
  20:46
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.9°C max.22°C
  opady:
  0.24 mm
  wiatr:
  38°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:27
  zach. słońca:
  20:47
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.10°C max.22°C
  opady:
  1.74 mm
  wiatr:
  308°   5 km/h
  wsch. słońca:
  05:26
  zach. słońca:
  20:49
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.9°C max.18°C
  opady:
  1.17 mm
  wiatr:
  345°   7 km/h
  wsch. słońca:
  05:25
  zach. słońca:
  20:50
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.9°C max.16°C
  opady:
  1.61 mm
  wiatr:
  11°   5 km/h
  wsch. słońca:
  05:24
  zach. słońca:
  20:51

klimat w Austria

Austria - kiedy na wakacje?

 • Austria kojarzona jest przede wszystkim jako miejsce wypoczynku zimowego, jednak niezapomniany urlop można spędzić tam również latem.
 • Najcieplejszymi miesiącami są czerwiec, lipiec i sierpień, ze średnią temperaturą powietrza ok. 23-25 ºC.
 • W austriackich jeziorach woda jest nie tylko krystalicznie czysta, ale także ciepła. Jej temperatura latem często przekracza 25 ºC.
 • We Wiedniu lato bywa burzowe. W Salzburgu również spada dużo deszczu. Zwiedzanie tych miast lepiej planować na maj, czerwiec i wrzesień.
 • Miłośnicy górskich wędrówek powinni wybrać się do Austrii w okresie od połowy maja do początku września. Mogą wtedy liczyć na ciepłą i słoneczną pogodę. Należy jednak pamiętać o możliwych burzach.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-3,-2,0,3,8,10,12,12,10,5,0,-2,2,4,9,13,18,21,23,22,20,13,7,2,-.5,1.0,4.5,8.0,13.0,15.5,17.5,17.0,15.0,9.0,3.5,.0
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
344576776422
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
69,63,71,93,128,169,201,171,132,91,76,72,83,77,77,71,68,71,73,72,79,80,84,83
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
171922191821221716181921
Powered by:

SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental - kamery na stoku i aktualne warunki narciarskie