Villacher Skiberge już od 599 zł

Villacher Skiberge

Przewodnik narciarski: Austria

Wyciągi narciarskie:

 • 0
 • 18
 • 11
 • 1
 • 0
 • 0

Udogodnienia:

 • 3

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
95.7 km 24.2 km 63 km 8.5 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień27 - 36   €15 - 17   €
6 dni145 - 184   €83 - 89   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1089 km
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Villacher Skiberge

Przy granicy z Włochami i Słowenią, w regionie Villach można znaleźć wspaniałe stoki i tętniące życiem ośrodki narciarskie. Przyciągają one turystów nie tylko licznymi i zróżnicowanymi trasami, lecz również leczniczymi ciepłymi źródłami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - zarówno rodziny z dziećmi, jak i bardziej wymagający narciarze o dużych umiejętnościach. Po zejściu ze stoku można pozwolić odpocząć mięśniom w basenach termalnych, saunach i gabinetach odnowy lub spędzić szaloną noc w jednym z licznych lokali.

Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Villach, Ossiach, Faak ma See i Treffen. Wszystkie oferują szeroką bazę noclegową i gastronomiczną, a niektóre mogą się także poszczycić ciekawymi atrakcjami turystycznymi.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Dreiländereck:
  Oznakowanych tras narciarskich jest tu 17 km: trudne 3,7 km, średnie 7,6 km, łatwe 5,7 km. Ośrodek posiada 8 wyciągów, które wywiozą narciarzy na szczyty - 7 orczykowych, 1 krzesełkowy. Łączna przepustowość 7500 osób/godz. Ośrodek narciarskiDreiländereck leży na wysokości 680 - 1600 m n.p.m. Najtrudniejszy zjazd - Lärchenabfahrt, 1000 m, różnica poziomów 360 m. Trasy są sztuczne naśnieżane w razie potrzeby. Teren przyjazny dla rodzin z dziećmi.

  Faaker See - Baumgartnerhöhe:
  Oznakowanetrasy narciarskie mają w sumie 2 kmi są to łatwe zjazdy. Ośrodek posiada też 2 wyciągi orczykowe. Łączna przepustowość 900 osób/godz. Ośrodek narciarski znajduje się na wysokości 1000 - 1911 m n.p.m.

  Gerlitzen:
  Oznakowanetrasy narciarskie w ośrodku mierzą w sumie 60 km: trudne 3,3 km, średnie 45,4 km, łatwe 1,3 km. Do dyspozycji jest 15 wyciągów - 7 orczykowych, 7 krzesełkowych, 1 linowy – gondole. Łączna przepustowość 19 500 osób/godz. Ośrodek narciarski leży na wysokości 1000 - 1911 m n.p.m. Trasy są dodatkowo sztucznie naśnieżane.

  Verditz:
  Oznakowanetrasy narciarskie w ośrodku mierzą 15 km: trudne 1,5 km, średnie 10 km, łatwe 3,5 km. Jest tu 5 wyciągów - 2 orczykowe, 3 krzesełkowe o łącznej przepustowości 3000 osób/godz. Ośrodek narciarski położony jest na wysokości 700 - 2000 m n.p.m. Najdłuższy zjazd ma 8000 m, przy różnicy poziomów 1300 m. Najtrudniejszy zjazd - Tauernberg - Verditz mierzy 1300 m, a różnica poziomów wynosi 360 m. 4 km tras jest sztucznie nażnieżanych.

  Villacher Alpe:
  Oznakowane trasy narciarskie w ośrodku mierzą w sumie 17 km: średnie 10 km, łatwe 7 km. Jest tu 8 wyciągów - 7 orczykowych, 1 krzesełkowy. Łączna przepustowość 7200 osób/godz. V 73 - trasa homolgowana przez FIS, 6 km, szerokość 120 m.

 • Warunki narciarskie


  Villacher Skiberge (Region Villach)
  Teren położony jest na wysokości 680 – 2000 n.p.m., dzięki czemu dobre warunki śniegowe utrzymują się tu aż do wiosny. Dolne partie stoków są dodatkowo naśnieżane.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Tras niebieskich jest ponad 25 km. Na teren Gerlitzen Alpe wytyczono łącznie 13 km łatwych zjazdów. Są to trzy dość długie nartostrady zaczynające się na szczycie wzniesienia Gerlitzen Alpe (1911 m n.p.m.). Na terenie Verditz początkujący znajdą trzy krótkie trasy, liczące razem 3,5 km. Pomiędzy wzniesieniami Wipfelhahn, a w Dreiländereck można znaleźć trzy trasy oznakowane na niebiesko.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Najwięcej czerwonych zjazdów wytyczono na terenie Gerlitzen. Trasy dla średniozaawansowanych liczą tam łącznie 45 km. Zjeżdża się tam z wysokości 2000 m n.p.m. Na terenie Verditz można znaleźć sporo czerwonych szlaków narciarskich o łącznej długości 10 km. Większość znajduje się w górnych partiach wzniesienia, jest też jeden długi zjazd w dolinę.

  Narty dla zaawansowanych:
  Ambitni narciarze powinni wybrać Lärchenabfahrt na stokach Dreiländereck, mierzący 1 km długości, o różnicy poziomów 260 m. Na terenie Verditz można zjechać trasą Tauernberg - Verditz, liczącą 1,3 km długości o różnicy poziomów 360 m. Narciarze o naprawdę wysokich umiejętnościach próbują swoich sił na trasie V 73, homologowanej przez FIS, o długości 6 km i szerokości 120 m. W sumie na wszystkich terenach Regionu Villach wytyczono 9,5 km czarnych tras zjazdowych.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  W całym ośrodku wytyczono trasy do jazdy w głębokim śniegu. Zazwyczaj znajdują się one tuż przy wyciągach i trasach zjazdowych. Szczególnie godna polecenia jest trasa Rock'n'roll dla freeriderów biegnąca pod od 8-krzesełkową kolejką Neugarten Carvingjet.

  Freestyle:
  Dreiländereck - halfpipe na Taubenkogel (90 m długości). Faaker See - halfpipe na Baumgartnerhöhe. Gerlitzen Alpe – halfpipe o długości 100 m i funbox na Pöllingerhang. Gerlitzen Freeride-Area i Freestyle-Park na szczycie i obok stoku Klösterleabfahrt II.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Każdy ośrodek narciarski ma swoje trasy biegowe, łącznie wytyczono tu 141 km tras - trudne8 km, średnie 88 km, łatwe 45 km.
  Dreiländereck posiada 10 km średnich tras narciarskich. Najdłuższy zjazd to trasa Dreiländereck (740 - 790 m), która ma 16 km i jest przeznaczona dla średniozaawansowanych. Trasy klasyczne i skatingowe. Możliwość zapisania się na lekcje narciarstwa biegowego. Wypożyczalnia nart biegowych i stacja serwisowa. Dla narciarzy utworzono parking na początku trasy.
  Faaker See posiada łącznie 50 km tras - średnie 40 km, łatwe 10 km. Najdłuższy zjazd o średnim stopniu trudności to Wernberg Karawanenloipe, który mierzy 10 km. Jest tu także trasa do biegania z psem - 5 km. Istnieje możliwość wykupienia lekcji narciarstwa biegowego.
  Gerlitzen Alpe i Verditz oferują łącznie 50 km tras narciarskich - średnie 27 km, łatwe 23 km. Najdłuższy zjazd to trasa Bleistätter Moor- 20 km, łatwa. Najwyżej wytyczona trasa to widokowy zjazd Mirnock (1830 m), 10 km, średnio trudna. Ośrodek posiada również 6-kilometrową trasę do biegania z psem. Część tras jest przeznaczona do biegu klasycznego. Chętni mogą zapisać się na lekcje narciarstwa biegowego. Wypożyczalnie nart biegowych dostępna na miejscu.
  Villacher Alpe posiada 34 km tras biegowych - trudne 8 km, średnie 11 km, łatwe 15 km. Najwyżej wytyczoną trasą jest łatwa Villacher Alpe - Rosstratte (1795 m), która mierzy 2,2 km. Lekcje narciarstwa biegowego. Wypożyczalnia nart biegowych.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Wieczorami można odpocząć w miejscowych pubach, restauracjach, barach i bacówkach, słuchając występów regionalnych zespołów folklorystycznych oraz smakując lokalnych pyszności. Na miłośników tańca i głośnej muzyki czekają dyskoteki. Centrum rozrywki jest z pewnością Villach - największe miasto regionu, z kinem i licznymi lokalami rozrywkowymi.
  Największą atrakcją regionu Villach jest możliwość korzystania z basenów termalnych. Lecznicza woda z ciepłych źródeł z pewnością przyniesie ulgę mięśniom zmęczonym całodniowym wysiłkiem na stoku. Dla posiadających karnety indywidualne, jedno i czternastodniowe - 50% zniżki na wstęp do kąpieliska w gorących termach Villach.

  Aktywny wypoczynek:
  Łącznie 150 km szlaków do pieszych wędrówek. Ośrodek narciarski Verditz jest prawdziwym rajem dla amatorów wędrówek w rakietach śnieżnych. Istnieje także możliwość wędrówek w rakietach śnieżnych z przewodnikiem. Tory saneczkowe - 1 w Dreiländereck (8,4 km), 3 w Faaker See (5 km), 1 w Gerlitzen Alpen (2 km), 1 w Verditz (3,5 km), 4 w Villach (7 km), w tym oświetlone. Wypożyczalnia sanek. Lodowiska - kryte i na wolnym powietrzu, naturalne na jeziorze Osiachersee. Możliwość gry w kręgle na lodzie, snow tubingu. W ośrodku znajduje się kryty basen, baseny termalne z wodą z gorących źródeł, sauna, solarium, masaże, centrum fitness, kasyno oraz kino. Oprócz tego chętni mogą wybrać: paragliding, jazdę konną pod dachem, kuligi z zaprzęgiem konnym, tenis czy squash lub golf pod dachem.

  Zwiedzanie:
  Warto zwiedzić zabytkową starówkę w Villach. Dzieci będą zachwycone wizytą w tamtejszym muzeum lalek. W miasteczku Faak am See można udać się do ruin XII-wiecznego zamku Finkenstein. Ciekawym miejscem jest miasteczko Treffen, którego początki sięgają 500 r p.n.e., gdzie znajdują się ruiny zamku i kościół św. Maksymiliana z IX w.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  13 lutego przez Villach przeciąga barwny korowód karnawałowy mający 130-letnią tradycję. Maski, muzyka i przebierańcy tworzą niezwykłą atmosferę szalonej zabawy; Ski-Tour - międzynarodowe zawody w narciarstwie biegowym.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  W całym regionie jest w sumie 5 szkółek narciarskich z 60 instruktorami, stoki i wyciągi dla dzieci. Łatwe zjazdy dla stawiających pierwsze kroki na nartach znajdują się przy wyciągu Ditzibär (ośrodek narciarski Verditz). Schneebärenland - ośrodek narciarski, gdzie instruktorzy uczą przez zabawę, dzieciom pomaga tu maskotka - niedźwiedź Bino. W ośrodek narciarski Gerlitzen jest jedyne w Karyntii certyfikowane centrum narciarskie dla rodzin z dziećmi i początkujących.

  Rozrywka:
  Liczne parki, baseny, tory saneczkowe, kuligi oraz restauracje z menu dla dzieci.

  Opieka nad dziećmi:
  Opiekunka do dzieci oraz opieka w ramach zajęć w szkółce narciarskiej i zabaw dla najmłodszych.

 • Informacje dodatkowe


  • www.gerlitzen.com
  • www.dalachtdasherz.at
  • Karnet «Topskipass Kärnten Gold-Osttirol» umożliwia korzystanie ze wszystkich regionów narciarskich w Karyntii.

Austria - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  28°C
  opady:
  1.2 mm
  zachmurzenie:
  scattered clouds%
  wilgotność:
  70%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1018hPa
  wiatr:
  14°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:29
  zach. słońca:
  20:52
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.17°C max.28°C
  opady:
  0.47 mm
  wiatr:
  115°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:30
  zach. słońca:
  20:51
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.17°C max.30°C
  opady:
  0.26 mm
  wiatr:
  203°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:31
  zach. słońca:
  20:50
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.17°C max.28°C
  opady:
  0.44 mm
  wiatr:
  94°   7 km/h
  wsch. słońca:
  05:32
  zach. słońca:
  20:50
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.17°C max.30°C
  opady:
  1.93 mm
  wiatr:
  132°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:33
  zach. słońca:
  20:48

klimat w Austria

Austria - kiedy na wakacje?

 • Austria kojarzona jest przede wszystkim jako miejsce wypoczynku zimowego, jednak niezapomniany urlop można spędzić tam również latem.
 • Najcieplejszymi miesiącami są czerwiec, lipiec i sierpień, ze średnią temperaturą powietrza ok. 23-25 ºC.
 • W austriackich jeziorach woda jest nie tylko krystalicznie czysta, ale także ciepła. Jej temperatura latem często przekracza 25 ºC.
 • We Wiedniu lato bywa burzowe. W Salzburgu również spada dużo deszczu. Zwiedzanie tych miast lepiej planować na maj, czerwiec i wrzesień.
 • Miłośnicy górskich wędrówek powinni wybrać się do Austrii w okresie od połowy maja do początku września. Mogą wtedy liczyć na ciepłą i słoneczną pogodę. Należy jednak pamiętać o możliwych burzach.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-7,-5,0,3,7,11,13,12,10,4,0,-4,0,3,9,15,19,23,25,23,20,13,5,0,-3.5,-1.0,4.5,9.0,13.0,17.0,19.0,17.5,15.0,8.5,2.5,-2.0
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
356677876422
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
40,41,53,78,89,118,118,115,105,99,90,59,88,77,72,70,69,70,71,73,79,84,87,90
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
12714181819191615141311
Powered by: