Innsbruck i okolice już od 536 zł

Innsbruck i okolice

Przewodnik narciarski: Austria

Wyciągi narciarskie:

 • 1
 • 55
 • 34
 • 12
 • 4
 • 2

Udogodnienia:

 • 2

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
353 km 115.5 km 205.5 km 32 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień22 - 31   €12 - 16   €
6 dni229   €138   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - marzec
odległość z Warszawy: ok. 1200 km
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Innsbruck i okolice

Bardzo popularny ośrodek narciarski w Austrii, jeden z największych na świecie. Monumentalne alpejskie szczyty i zabytki z okresu monarchii austro - węgierskiej przyciągają swoją odmiennością i tworzą niepowtarzalny klimat.

W regionie narciarskim Innsbruck jeździć można w kilku dużych ośrodkach narciarskich. Są to: Seegrube-Nordkette, Glungezer, Patscherkofel, Mutterer Alm i Axamer Lizum. W okolicy jest jeszcze lodowiec Satubaier Gletscher oraz Schlick 2000. Innsbruck trzykrotnie organizował Zimowe Igrzyska Olimpijskie (1964 i 1976r) oraz Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w roku 2012 - dziś olimpijskie trasy zjazdowe dostępne są dla wszystkich.

Obszar narciarski wokół Innsbrucku charakteryzuje się dobrą infrastrukturą, nowoczesnymi wyciągami oraz trasami o każdym stopniu trudności. Duży wybór tras narciarskich, bogata oferta innych sportów zimowych oraz wiele propozycji kulturalnych.

Głównymi miejscowościami w okolicy są: Innsbruck, Gotzens, Axams, Axamer Lizum, Zirl, Igls i Patsch. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, bogatą ofertę usług gastronomicznych a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Glungezer:
  Wytyczono tu łącznie ponad 22 km tras zjazdowych: ponad 6 łatwych, ponad 15 średnich i niecały 1 km trudnych. W ośrodku jest 7 wyciągów: 5 orczykowych i 2 krzesełkowe o łącznej przepustowości 6800 osób/godzi. Najtrudniejsza trasa to Tulfeinalm-Kalte Kuchl o długości 4,5 km.

  Nordpark:
  Ośrodek znajduje się na wysokości 856-2334 m. Wytyczono tu łącznie ponad 14 km tras: 1 km łatwych, 13 km średnich i 500 m trudnych. W ośrodku działa 7 wyciągów o przepustowości 4000 osób/godz.: 2 orczykowe, 2 krzesełkowe, 2 linowe (gondole) i 1 szynowy. Najtrudniejszy zjazd jto trasą nieratrakowana Karrinne o długości 1 km.

  Olympia SkiWorld Innsbruck:
  W skład tego ośrodka wchodzą: Nordpark, Patscherkofel, Axamer Lizum, Kühtai, Muttereralm, Rangger Köpfl, Glungezer, Schlick 2000 oraz Stubaier Gletscher. Suma tras zjazdowych wynosi 285 km: 31 km trudnyc, 160 średnich, 94 łatwych. 202 km tras jest sztucznie naśnieżanych. Turyści mogą wyjeżdżać 80 wyciągami: 40 orczykowymi, 27 krzesełkowymi, 12 linowymi (10 gondole małe, 2 gondole duże) oraz 1 szynowym o łącznej przepustowości 68000 osób/godz.

  Patscherkofel:
  Łącznie 14 km tras narciarskich: 8 km średnich i 6 km łatwych; 4 wyciągi orczykowe, 3 krzesełkowe, 1 gondola. Przepustowość 3600 os/godz. Bezpłatny skibus. 12 km tras jest sztucznie naśnieżanych. Trasa olimpijska (FIS) to najtrudniejszy zjazd.

  Rangger Kopfl:
  Ośrodek położony jest na wysokości 820 - 2000 m n.p.m.. Wytyczono tu 17 km tras: 8 łatwych i 9 średnich. 14 km jest dodatkowo sztucznie dośnieżanych. Do dyspozycji narciarzy jest 5 wyciągów: 4 orczykowe i 1 linowy o przepustowości 55000 osób/godz. Najtrudniejsza trasa prowadzi od Stiglreith do dolnej stacji kolejki. Na długości 5 km różnica poziomów wynosi 600 m. W tym ośrodku jest też 3-kilometrowa oświetlana trasa.

 • Warunki narciarskie


  Innsbruck i okolice
  Teren położony jest na wysokości 820 – 3210 m n.p.m., dzięki czemu dobre warunki śniegowe utrzymują się tu od grudnia do marca. Dolne partie stoków są dodatkowo naśnieżane (ponad 200 km tras).

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Ciekawe tereny narciarskie dla początkujących są w miejscowości Tulfes - położonej na bezdrzewnym tarasie. Mało wymagających tras i raczej rodzinny teren narciarski Mutterer Alm, niedaleko Mutters. Rangger Köpfl -przeważają łatwe i średnie trasy. W całym regionie wytyczono łącznie ponad 115 km tras niebieskich.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Trudniejsze trasy olimpijskie znajdują się na Rangger Köpfl oraz Glungezer.

  Narty dla zaawansowanych:
  Dla zaawansowanych narciarzy przygotowano łącznie 32 km tras czarnych. Warta polecenia jest trasa z muldami Karrinne na Nordpark.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Na Glungezer trasy w puchu znajdują się w okolicy wyciągu Schartenkogelbahn. W ośrodku Nordpark takie trasy można znaleźć od Hafelekar do Seegrube, a w ośrodku Patscherkofel na samym szczycie.

  Freestyle:
  Na Nordpark znajduje się snowpark ze skoczniami, poręczami, ławkami i quaterpipe’em. Boardercross otwarty jest tylko podczas zawodów. W ośrodku Rangger Köpfl park dla snowboardzistów znajduje się przy Sulzstich.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Łącznie wytyczono 155 km tras biegowych. Największy ośrodek to Olympia Skiworld Innsbruck. Najdłuższa trasa tutaj to Innsbruck-Rinn o długości 46 km. Gries im Sellrain oświetloną, łatwą trasą o długości 9 km.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  W regionie liczne restauracje, gospody, schroniska narciarskie przy stokach, kawiarnie, dyskoteki, nocne lokale i kluby. Organizowane są imprezy taneczne, koncerty i występy zespołów ludowych. Jest kino, teatr, kasyno, biblioteki. Ciekawe propozycje mają muzea i wystawy, m.in. muzeum alpejskie, Tyrolskie Muzeum Sztuki Ludowej, Ferdinandeum i Maximilianeum. Dla lubiących zakupy - eleganckie sklepy i butiki. Ciekawą propozycją jest Swarovski - Kristallwelt w Wattens, ok. 20 km od Innsbrucku - świat kryształu górskiego.

  Aktywny wypoczynek:
  Na całym obszarze uprawiać można narciarstwo wysokogórskie, turystykę pieszą – jest tu ok. 200 km przygotowanych tras. Region posiada lodowisko kryte i na wolnym powietrzu, tory saneczkowe, kryte korty tenisowe, baseny, saunę, solarium, olimpijskie lodowisko, tory saneczkowe o dł. 3,5 km, 3 km i 10 km, także oświetlone, możliwość zjazdu po lodowym kanale olimpijskiego toru bobslejowego i saneczkowego, lłaźnie parowe, kryty basen w wiosce olimpijskiej dla całych rodzin, alpejskie zoo. Można wziąć udział w przejażdżkach saniami konnymi, lotach paralotnią, spróbować kręgli na lodzie, jazdy konnej. Ośrodek rekreacji w Axams dysponuje basenem z gorącą woda na wolnym powietrzu. W tym regionie korzystna jest karta CLUB INNSBRUCK CARD uprawniajaca do bezpłatnego korzystania ze skibusów oraz zniżek przy zakupie skipasów oraz przejazdach kolejkami górskimi; karta INNSBRUCK CARD - w wersji 1-, 2-, i 3-dniowej, uprawnia do zniżek na komunikację miejską w Innsbrucku i Igls oraz przy wstępie do muzeów, gwarantuje liczne udogodnienia i zniżki na atrakcje turystyczne.

  Zwiedzanie:
  Warto wybrać dwuetapową kolejkę linową Nordkettenbahn i udać się na Hafelekar, skąd podziwiać można widok na Innsbruck i szczyty po drugiej stronie Innu, a na dalszym planie także szczyty wokół dolin Stubai i Ziller. W samym Innsbrucku warto również zobaczyć:ogród zoologiczny, gdzie z bliska można podziwiać kozice i sępy, Goldenes Dachl - historyczna loża monarsza, rezydencja Helbinghaus, Łuk Triumfalny z 1765 r. przy ulicy Marii Teresy, kolumna św. Anny, cesarski pałac Hofburg, Stare Miasto ze średniowiecznymi kamieniczkami.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  Innsbruck - Turniej skoków narciarskich Intersport na skoczni w Bergisel.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  W każdym ośrodku można znaleźć miejsc wydzielone dla dzieci, szerokie niebieskie trasy i przystosowane dla dzieci wyciągi narciarskie.

  Opieka nad dziećmi:
  Przedszkole narciarskie w Igls od 3 lat, szkółka narciarska od 5 roku życia. Własny teren narciarski dla szkółek dla dzieci w Igls i Axams. Innsbruck - szkółka narciarska od lat 4.

 • Informacje dodatkowe


  • www.glungezerbahn.at
  • www.nordpark.com
  • www.skigebiet-seefeld.at
  • www.patscherkofelbahnen.at
  • www.rangger-koepfl.at

Austria - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  20°C
  opady:
  2.8 mm
  zachmurzenie:
  scattered clouds%
  wilgotność:
  50%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1012hPa
  wiatr:
  9°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:33
  zach. słońca:
  20:50
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.10°C max.25°C
  opady:
  0.11 mm
  wiatr:
  79°   3 km/h
  wsch. słońca:
  05:32
  zach. słońca:
  20:51
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.11°C max.21°C
  opady:
  1.01 mm
  wiatr:
  349°   7 km/h
  wsch. słońca:
  05:31
  zach. słońca:
  20:52
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.10°C max.18°C
  opady:
  2.66 mm
  wiatr:
  18°   5 km/h
  wsch. słońca:
  05:30
  zach. słońca:
  20:53
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.11°C max.18°C
  opady:
  1.52 mm
  wiatr:
  12°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:29
  zach. słońca:
  20:54

klimat w Austria

Austria - kiedy na wakacje?

 • Austria kojarzona jest przede wszystkim jako miejsce wypoczynku zimowego, jednak niezapomniany urlop można spędzić tam również latem.
 • Najcieplejszymi miesiącami są czerwiec, lipiec i sierpień, ze średnią temperaturą powietrza ok. 23-25 ºC.
 • W austriackich jeziorach woda jest nie tylko krystalicznie czysta, ale także ciepła. Jej temperatura latem często przekracza 25 ºC.
 • We Wiedniu lato bywa burzowe. W Salzburgu również spada dużo deszczu. Zwiedzanie tych miast lepiej planować na maj, czerwiec i wrzesień.
 • Miłośnicy górskich wędrówek powinni wybrać się do Austrii w okresie od połowy maja do początku września. Mogą wtedy liczyć na ciepłą i słoneczną pogodę. Należy jednak pamiętać o możliwych burzach.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-5,-3,0,3,7,11,12,12,9,4,0,-3,1,4,10,15,20,23,25,24,20,14,7,2,-2.0,.5,5.0,9.0,13.5,17.0,18.5,18.0,14.5,9.0,3.5,-.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
344676776533
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
53,43,46,59,77,106,126,118,78,64,60,53,84,80,77,72,69,73,77,78,81,82,87,88
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
131520191822232017161819
Powered by:

Innsbruck i okolice - kamery na stoku i aktualne warunki narciarskie