Zillertal 3000: Mayrhofen, Finkenberg, Tux

Przewodnik narciarski: Austria

Wyciągi narciarskie:

 • 3
 • 50
 • 44
 • 20
 • 4
 • 0

Udogodnienia:

 • 2

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
400.5 km 116.5 km 233.5 km 50.5 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień52   €23 - 42   €
6 dni249   €112 - 199   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: wrzesień - maj
odległość z Warszawy: ok. 1180 km
najdłuższa trasa: dł. 5.5 km , z różnicą poziomów 1350 m
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Zillertal 3000: Mayrhofen, Finkenberg, Tux

Dolina Zillertal to rozległy teren narciarski położony na wschód od Innsbrucku. Ośrodek Mayrhofen, Finkenberg i Tux jest bogaty w malownicze zjazdy w otoczeniu górskich łąk oraz stoki poza górną granicą lasów (na które kursuje kolejka linowa w okolicach Skizentrum Hochzillertal).

Oprócz niego w dolinie znajdują się jeszcze dwa duże kurorty narciarskie: Zillertal Arena oraz Hochzillertal-Hochfügen i Spieljoch. Rozbudowana sieć wyciągów skutecznie rozładowuje największe nawet kolejki. Najważniejsze trasy zjazdowe znajdują się w Skizentrum Hochzillertal, Hochfügen, Mayrhofen, Penken, Ahorn oraz na lodowcu Hintertux. Ośrodek proponuje ok. 400 km przygotowanych tras, fun park dla snowboardzistów, wyznaczone tereny dla dzieci, a przede wszystkim jeden karnet, obowiązujący na wszystkie wyciągi i bezpłatny skibus.

Głównymi miejscowościami na terenie Zillertal 3000 są: Mayrhofen, Finkenberg, Tux, Fügen, Hochfugen, Oberdorf i Hippach. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, bogatą ofertę gastronomiczną a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Ahorn:
  Łącznie ośrodek posiada 18 km tras zjazdowych (9 km niebieskich, i 9 km czerwonych) obsługiwanych jest przez 6 wyciągów: 3 orczykowe, 2 krzesełkowe i 1 linowy o łącznej przepustowości 6770 osób/h. Wszystkie trasy są sztucznie dośnieżane. Najdłuższa trasa ma 5,5 km długości i 1350 m różnicy poziomów.

  Bergbahnen Mayrhofen Ski Zillertal 3000:
  Jest tu 141 km tras: 36 km niebieskich, 85 km czerwonych i 20 km czarnych. W ośrodku znajduje się 38 wyciągów: 15 orczykowych, 16 krzesełkowych, 7 linowych (6 małych gondoli i 1 duża gondola). Można się tu dostać darmowym skibusem.

  Eggalm:
  Eggalm posiada 10 km tras narciarskich (4 km łatwych, 5 km średnich, 1 km trudnych) oraz 5 wyciągów orczykowych, 2 krzesełkowe i 1 linowy. Najdłuższa trasa to Beilabfahrt, która ma 1 km i 400 m różnicy poziomów. Miłośnicy jazdy w puchu powinni się wybrać na trasą do doliny Gemais.

  Lodowiec Hintertux Gletscher:
  Bezpośredni dostęp do Hintertux Gletscher oraz ponad 64 km tras narciarskich dostępnych przez cały rok to największe zalety tego terenu. 22 km tras łatwych, 38 średnich, 4 trudnych spełną oczekiwania każdego narciarza. Gwarancja śniegu na lodowcu. Ośrodek posiada 10 wyciągów orczykowych, 5 krzesełkowych, 6 kolejek linowych. Wysokości od 1500 do 3250m n.p.m. Najdłuższy trasa Gletscherrunde z Gefrorene Wand do doliny ma 12 km dł., a różnica poziomów to 1750 m. Trasy treningowe kadr narodowych. Z niżej położonego Sommerbergalm (2100 m n.p.m.) trasy aż do Tuxer Joch.

  Penken:
  Jest tu 139 km tras: 36 km niebieskich, 83 km czerwonych i 20 km czarnych. Ośrodek wyposażony jest w 13 wyciągów orczykowych, 16 krzesełkowych, i 7 linowych. Najtrudniejsza trasa to Harakiri o długości 1,2 km i różnicy poziomów 386 m. Jest to najbardziej stroma trasa w całej Austrii!! Spadek wynosi 78%.

  Rastkogel:
  Dostępnych jest 28 km tras: 9 km niebieskich, 14 km średnich, 5 km trudnych. Wysokości do 2500 m n.p.m. Brak bezpośredniego zjazdu do Vorderlanersbach, konieczny zjazd przez Eggalm.

 • Warunki narciarskie


  Mayrhofen, Finkenberg, Tux im Zillertal:
  Teren położony jest na wysokości 630 – 3250 m n.p.m., dzięki czemu dobre warunki śniegowe utrzymują się tu od września do maja. Dolne partie stoków są dodatkowo naśnieżane.

  Lodowiec Hintertux Gletscher:
  Teren położony jest na wysokości 1500 – 3250 n.p.m. na lodowcu Hintertux, dzięki czemu zapaleni narciarze mogą jeździć przez cały rok. Właściwy sezon rozpoczyna się od września i trwa aż do maja.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Warto wypróbować przede wszystkim długą niebieską trasę nr. 2 z Königsleitenspitze oraz tereny ćwiczebne Ahorn. Zdecydowana większość łatwych tras położona jest u wylotu doliny. Ten teren bardzo dobrze przygotowany jest do rodzinnych zjazdów. Na całym obszarze działa 25 szkół narciarskich m.in. w Fügen, Kaltenbach, Mayrhofen, często prowadzonych przez znanych alpejczyków. Znajdziemy też wiele urządzeń ułatwiających treningi oraz specjalne wyciągi. Kursy narciarskie dla seniorów odbywają się w Kaltenbach.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Dla narciarzy o średnich umiejętnościach najlepsze będą stoki z Übergangsjoch oraz długie zjazdy do doliny nr. 4 z Isskogel i nr. 8 z Königsleitenspitze. W regionie znajduje się łącznie ponad 233 km tras dla średniozaawansowanych narciarzy. Jest to najlepiej rozbudowana sieć tras w tym regionie.

  Narty dla zaawansowanych:
  Amatorzy prawdziwych szaleństw na nartach nie powinni nudzić się na północnych stokach w okolicach Mayrhofen, gdzie występują liczne muldy. Najodważniejszym polecana jest trasa Devils’ run i bardzo trudna trasa z ośrodka Gerent do Schwendau. Osoby o znakomitych umiejętnościach powinny zmierzyć się z trasą Harakiri, najtrudniejszym odcinkiem w Austrii. Spadek terenu wynosi tu aż 78%.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Nadzorowane i zabezpieczone tereny do freeride’u znajdują się poniżej terenu lodowca Hintertux. Polecana jest również trasa Voglaue w ośrodku Rastkogel.

  Freestyle:
  W funparku Better Park Hintertux przy lodowcu znajdują się: ławki, poręcze, skocznie, halfpipe, Down (10 m ), Flat ( 4 m ) oraz A-Frame. W ośrodku Penken snowboardziści znajdą istny raj z: halfpipe’em, Big Jumps, Pro Line Kicker-Combo, railami i kickerami.

  Snowboarding dla początkujących:
  W ośrodku Penken znajduje się Mini-Kicker-Combo.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  W Mayrhofen znajduje się 30 km tras do narciarstwa biegowego i prawie tyle samo (28 km) w Tux-Finkenberg jest to jedna trasa biegnąca od Vorderlanersbach do Madseit. Najdłuższa trasa w Mayrhofen wynosi 10 km i jest stosunkowo łatwa (trasa Hollenzen).

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Są tu liczne bary, restauracje, dyskoteki, winiarnie oraz kluby. W typowych tyrolskich gospodach spróbować można miejscowych smakołyków, a także obejrzeć występy zespołów ludowych. Organizowanych jest wiele koncertów. Dostępne jest kino oraz teatr, w Finkenberg teatr ludowy. Dokładnych informacji o wszelkiego typu imprezach udziela biuro informacji turystycznej.

  Aktywny wypoczynek:
  Do ciekawszych atrakcji należy zaliczyć: paralotnie na całym terenie, lodowisko, hokej, kręgle na lodzie, skiguiding, zimowe, wędrówki wysokogórskie z przewodnikiem, kulig, tory saneczkowe, oświetlone, jazdę w głębokim śniegu, curling, jazdę konna w terenie lub na hali, kryte baseny i korty tenisowe, squash.

  Zwiedzanie:
  W Mayrhofen warto się wybrać na wizytę w autentycznych zagrodach wiejskich, a w Fügen w muzeum regionalnym.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  Tradycyjne zawody Seilrennen na zakończenie sezonu w Hochfügen; nocne skoki narciarskie w Fügen, zawody jeździeckie, wyścigi konne, jarmark świąteczny od początku grudnia.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  W Fügen dużo łatwych tras narciarskich. Region posiada zarówno przedszkola, jak i szkółki narciarskie od 4 roku życia.

  Rozrywka:
  Co tydzień organizowane są wyścigi narciarskie> W Mayrhofen jest basen z atrakcjami wodnymi. W Ahorn na wysokości 1900 m n.p.m. znajduje się park zimowej rozrywki dla dzieci. Organizowane są zabawy w ramach programów rozrywkowych dla dzieci i rodziców w snow parkach dla młodszych i przedszkolach. Jest tu również Club Playstation. Udogodnieniem są miejsca do przewijania najmłodszych.

  Opieka nad dziećmi:
  Całodzienna opieka w przedszkolach – przedszkola już od 3 miesiąca życia dziecka. Zwergerl Club dla dzieci, przy dolnej stacji kolejki Hochzillertal. Wuppy’s Kinderland w Mayrhofen, przedszkole od 3 miesiąca życia.

 • Informacje dodatkowe


  • http://winter.mayrhofner-bergbahnen.com
  • www.eggalm.com
  • www.hintertuxergletscher.at
  • Specjalna oferta dla narciarzy – 1 karnet na całą dolinę, na lodowcu w dolinie Tux oraz na Zillertal Arena (Zell am Ziller i Gerlos). Dzięki temu narciarze korzystają z bezpłatnych skibusów na całym terenie i lokalnej kolei.

Austria - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  20°C
  opady:
  1.8 mm
  zachmurzenie:
  scattered clouds%
  wilgotność:
  65%
  widoczność:
  9076 km
  ciśnienie:
  1012hPa
  wiatr:
  54°   1 km/h
  wsch. słońca:
  05:31
  zach. słońca:
  20:47
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.11°C max.23°C
  opady:
  0.18 mm
  wiatr:
  90°   2 km/h
  wsch. słońca:
  05:30
  zach. słońca:
  20:48
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.11°C max.20°C
  opady:
  2.1 mm
  wiatr:
  47°   2 km/h
  wsch. słońca:
  05:29
  zach. słońca:
  20:50
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.12°C max.16°C
  opady:
  2.4 mm
  wiatr:
  13°   9 km/h
  wsch. słońca:
  05:28
  zach. słońca:
  20:51
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.11°C max.16°C
  opady:
  2.44 mm
  wiatr:
  198°   2 km/h
  wsch. słońca:
  05:27
  zach. słońca:
  20:52

klimat w Austria

Austria - kiedy na wakacje?

 • Austria kojarzona jest przede wszystkim jako miejsce wypoczynku zimowego, jednak niezapomniany urlop można spędzić tam również latem.
 • Najcieplejszymi miesiącami są czerwiec, lipiec i sierpień, ze średnią temperaturą powietrza ok. 23-25 ºC.
 • W austriackich jeziorach woda jest nie tylko krystalicznie czysta, ale także ciepła. Jej temperatura latem często przekracza 25 ºC.
 • We Wiedniu lato bywa burzowe. W Salzburgu również spada dużo deszczu. Zwiedzanie tych miast lepiej planować na maj, czerwiec i wrzesień.
 • Miłośnicy górskich wędrówek powinni wybrać się do Austrii w okresie od połowy maja do początku września. Mogą wtedy liczyć na ciepłą i słoneczną pogodę. Należy jednak pamiętać o możliwych burzach.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-5,-3,0,3,7,11,12,12,9,4,0,-3,1,4,10,15,20,23,25,24,20,14,7,2,-2.0,.5,5.0,9.0,13.5,17.0,18.5,18.0,14.5,9.0,3.5,-.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
344676776533
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
53,43,46,59,77,106,126,118,78,64,60,53,84,80,77,72,69,73,77,78,81,82,87,88
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
131520191822232017161819
Powered by:

Zillertal 3000: Mayrhofen, Finkenberg, Tux - kamery na stoku i aktualne warunki narciarskie