Salzburger Sportwelt już od 499 zł

Salzburger Sportwelt

Przewodnik narciarski: Austria

Wyciągi narciarskie:

 • 4
 • 43
 • 36
 • 13
 • 1
 • 0

Udogodnienia:

 • 1

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
326 km 107 km 186.5 km 32.5 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień40 - 43   €21 - 22   €
6 dni239 - 257   €120 - 192   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1028 km
najdłuższa trasa: Flachauwinkl, dł. 6.4 km , z różnicą poziomów 980 m
homepage: www.salzburgersportwelt.com/
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Salzburger Sportwelt

Rozległy teren, leżący w Taurach Radstadtskich w Ziemi Salzburskiej, 54 km od Salzburga, zwany jest również „regionem zwycięzców”. Należy do najczęściej odwiedzanych terenów sportów zimowych. Stoki są bardzo różnorodne, jednak dominują trasy łatwe, idealne dla rodzin z dziećmi.

Zobaczyć tu można zarówno nowoczesne stacje narciarskie, jak i romantyczne miasteczka z początków czasów rzymskich czy typowe alpejskie wioski. Na narciarzy i miłośników sportów zimowych czekają tu optymalne warunki.

Głównymi miejscowościami w Salzburger Sportwelt są: St. Johann im Pongau, Eben im Pongau, Filzmoos, Altenmarkt, Flachau i Wagrain. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Filzmoos-Neuberg:
  Na tym terenie narciarskim jest łącznie 12 km, w tym 1 km trudnych, 5 km średnich i 6 km łatwych. Narciarze mają do dyspozycji 5 wyciągów orczykowych, 2 krzesełkowe, 1 linowy – gondola. Trasy biegną od 1057 do 1597 m n.p.m. Najtrudniejszy zjazd to Papageno-Rossbrand mirzący 2,1 km, z różnicą poziomów 540 m. Odcinek przy wyciągu Bögrainlift jest oświetlony w środy w godzinach 19.30-21.00.

  Flachau-Wagrain-St. Johann-Alpendorf:
  Ośrodek znajduje się na wysokości 650 - 2000 m n.p.m. Oznakowane trasy narciarskie mają łącznie 202 km (trudne 10 km, średnie 123 km, łatwe 69 km). Ośrodek posiada 19 wyciągów orczykowych, 18 krzesełkowych, 7 linowych – małe gondole i 1 linowy – duże gondole. Najdłuższy zjazd na terenie Sportwelt Amade z Griessenkar ma 6 km, przy różnicy poziomów 1000 m. Jest to trasa o średnim stopniu trudności. Najbardziej wymagający zjazd to 2-kilometrowa Trasa Pucharu Świata z różnicą poziomów 430 m. 175 km tras jest sztucznie naśnieżanych. W ośrodku jest możliwość elektronicznego pomiaru czasu.

  Monte Popolo:
  Położony jest na wysokości 856 - 1700 m. n.p.m. . Oznakowane trasy narciarskie mają łącznie 4 km (średnie 2 km, łatwe 2 km). Na tym terenie są 2 wyciągi orczykowe oraz 2 krzesełkowe. Wszystkie 4 km tras są sztucznie naśnieżane.

  Skiparadies Zauchensee-Flachauwinkl-Kleinarl:
  W ośrodku jest łącznie 88 km tras (22 km trudnych, 45 km średnich, 21 km łatwych) oraz 15 wyciągów orczykowych, 11 krzesełkowyvch, 3 linowe – gondola. Trasy wytyczone są na wysokości od 1000 do 2200 m n.p.m. Najtrudniejszy zjazd to 4-kilometrowy Zauchensee-Kalberloch z różnicą poziomów 700 m. Brak zjazdu bezpośredniego do Flachau.

  Skischaukel Radstadt-Altenmarkt:
  Oznakowane trasy narciarskie mają łącznie 20 km: średnie 12 km , łatwe 8 km. W ośrodku są 2 wyciągi orczykowe, 3 krzesełkowe, 2 linowe – małe gondole. Wszystkie trasy są dośnieżane za pomocą armatek. Tereny narciarskie położone są na wysokości od 850 do 1560 m n.p.m. Kemathöhe jest polecany zwłaszcza rodzinom oraz grupom, których członkowie reprezentują różny poziom umiejętności.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  W sumie jest tu aż 27 szkółek narciarskich z 300 instruktorami, ponad 80 tras, liczne krótkie ośle łączki (Raitdorf). Najlepszym zjazdem dla amatorów jest Großberg (1420 m n.p.m.).

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Ponad 60 tras dlaśredniozaawansowanych. Godna polecenia jest trasa zjazdowa z Grießenkareck (6 km dł., różnica poziomów 1000 m) oraz trasa FIS-u, na której odbywają się specjalne treningi zawodnicze. Warto wybrać również tereny na Roßbrand z trasą FIS-u o długości 3 km.

  Narty dla zaawansowanych:
  Saukarkopf to jedno z niewielu trudniejszych zboczy, idealne do szybkiej jazdy. Amatorom szybkiej jazdy, głębokiego śniegu, muld i stromych stoków poleca się trasę FIS (6 km) z Gamskogel (2188 m n.p.m.) oraz oznaczony na czarno zjazd z Rauchkopf (1890 m n.p.m.).

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  W ośrodku Monte Popolo nadzorowane szlaki do freeride’u są przy Boarderparku. W ośrodku Skiparadies Zauchensee-Flachauwinkl-Kleinarl stoki poza trasami zjazdowymi to: Schüttalm, Powder Schüttle, Zauchensee, Osthang i Hubertusalm.

  Freestyle:
  Bogata oferta dla amatorów deski: snowboardpark z halfpipe (100 m), trasą speed i odcinkami do carvingu (Flachau - dolna stacja Space Jet1); stok dla snowboardzistów (Flachau koło wyciągu Specher); boarderpark, quarterpipe, nails, oznakowany free-parcours (Kleinarl-Flachauwinkl Arena Sportów Zimowych); halfpipe (80 m) oświetlony koło Hubangerl; funpark z halfpipe (80 m) na Gernkogel-Nord - międzynarodowy standard zawodniczy; Snowboard Paradies Mulde (Wagrain); fun park w Eben; fun park w St. Johann.

  Snowboarding dla początkujących:
  Park „The Stash Flachauwinkl“ dla freeriderów i snowboardzistów posiada wydzieloną częścią dla dzieci. Tam maluchy mogą uczyć się i trenować na przeszkodach. W regionie są róniweż szkoły snowboardowe (Eben, Filzmoos, Flachau, Kleinarl, Zauchensee, Wagrain, St. Johann) oraz wypożyczalnie desek.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  W Salzburskim Świecie Sportu Amade znajdują się trasy o różnym stopniu trudności wytyczone na wysokości 850 - 1770 m n.p.m. W przepięknej scenerii na biegaczy czeka łącznie 226 km tras (75 km łatwych, 102 km średnich oraz 49 km trudnych). Najwyżej wytyczona trasa to 14-kilometrowa, średnio trudna Rossbrand z różnicą poziomów 100 m. Najwięcej tras w okolicach Radstadt - 65 km (trudne 23 km, średnie 12 km, łatwe 30 km). Godna polecenia jest trudna trasa zawodnicza Radstadt-Untertauern (850 - 1020 m), która mierzy 23 km. Codziennie oświetlona jest łatwa, 2-kilometrowa trasa Urbis (Altenmarkt). Warto pamiętać, że w okolicy Zauchensee brak tras dla początkujących, a w okolicy Alpendorf tras biegowych nie ma wcale. Teren dysponuje jednak pętlą Kleinarl-Jagersee-Wagrein do wędrówek na nartach śladowych. Pętla rozpościera się na wysokości 950-1100 m. Trudnych tras jest 1km, średnich 5 km, a łatwe 14 km. W Eben są tylko trasy łatwe - 10 km. Tauernloipe ma 60 km (850-1110 m) tras o różnym stopniu trudności.

  Biegówki dla początkujących:
  W każdym ośrodku szkółka narciarstwa biegowego.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Rozmaite restauracje, bary, kawiarnie oraz dyskoteki zapewniają rozrywkę po dniu spędzonym na stoku. Często organizowane są występy artystów kabaretowych, spotkania z folklorem Kraju Salzburskiego (jodłowanie, gra na cytrze), spacery z pochodniami, zimowe przejażdżki konne.
  Jeśli ktoś posiada żyłkę hazardzisty może wybrać się do Flachau i St. Johann, gdzie znajduje się kasyno. Ciekawym miejscem jest „Relax Arena” na stoku Shuttleberg, gdzie wewnątrz i na zewnątrz można odpocząć po męczącym dniu na nartach. Dla spragnionych słońca zostały utworzone nasłonecznione trasy z leżakami.

  Aktywny wypoczynek:
  Szeroka oferta sportowych atrakcji: stadion do wyścigów motocyklowych na lodzie (St.Johann), curling, latanie na lotni z nartami, 17 torów saneczkowych, lodowiska, jazda konno po śniegu, kuligi, snowtubing,, lodowa wspinaczka. Radstadt, jako alternatywę dla sportów zimowych proponuje kryte korty tenisowe i kryty basen oraz centrum fitness. W Filzmoos znajduje się centrum sportowe z basenami, sauną, strefą wellness, bowlingiem i restauracjami. W St. Johann można wybrać się na basen, fitness, do sauny lub centrum masażu. Osoby lubiące zimowe spacery mają do dyspozycji ponad 230 km tras. W Wagrain zbudowano nowoczesny kompleks basenów z efektami świetlnymi i dźwiękowymi.

  Zwiedzanie:
  W St. Johann warto zwiedzić gotycką katedrę, w Altenmarkt ciekawe muzeum regionalne z mechaniczną szopką z 1740 r. Również w Radstadt warto zobaczyć „Aleję gwiazd sportu” stworzoną na wzór hollywoodzkiej „Alei gwiazd”.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  Do najpopularniejszych należą: Tauernlauf - międzynarodowe zawody w narciarstwie biegowym na dystansie 20, 30 lub 60 km, międzynarodowy tydzień balonów i imprezy towarzyszące (Filzmoos), wyścigi motocyklowe na torze lodowym (St.Johann), zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet w Zauchensee.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  W każdym ośrodku znajdują się specjalnie dla dzieci przygotowane tereny do ćwiczeń, łagodne zjazdy i wyciągi taśmowe, jak również szkółki narciarskie, gdzie najmłodsi narciarze, pod czujnym okiem instruktorów, będą mogli szkolić swoje umiejętności poprzez zabawę.

  Rozrywka:
  W okolicy znajduje się 8 torów saneczkowych, z czego z 6 można korzystać po zmroku. Dla najmłodszych fanów tego sportu polecany jest specjalnie dostosowany tor w Wagrain.

  Opieka nad dziećmi:
  Przedszkola narciarskie od 3 roku - St. Johann. Przedszkole od 1 roku Mini Club - Flachau, St. Johann. Szkółki narciarskie od 4 roku. Opieka nad dziećmi.

 • Informacje dodatkowe


  • www.filzmoos.at
  • www.flachau.at/home.php
  • www.kleinarl.com
  • www.zauchensee.at
  • Karnet « Salzburger Super Ski Card » umożliwia korzystanie ze wszystkich regionów narciarskich na terenie Ziemi Salzburskiej.

Austria - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  13°C
  opady:
  0.42 mm
  zachmurzenie:
  broken clouds%
  wilgotność:
  69%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1017hPa
  wiatr:
  334°   5 km/h
  wsch. słońca:
  05:09
  zach. słońca:
  21:04
 • Pochmurno
  min.6°C max.20°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  356°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:09
  zach. słońca:
  21:05
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.9°C max.20°C
  opady:
  0.74 mm
  wiatr:
  33°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:09
  zach. słońca:
  21:05
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.8°C max.20°C
  opady:
  0.2 mm
  wiatr:
  113°   5 km/h
  wsch. słońca:
  05:09
  zach. słońca:
  21:06
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.12°C max.23°C
  opady:
  1.3 mm
  wiatr:
  185°   5 km/h
  wsch. słońca:
  05:09
  zach. słońca:
  21:06

klimat w Austria

Austria - kiedy na wakacje?

 • Austria kojarzona jest przede wszystkim jako miejsce wypoczynku zimowego, jednak niezapomniany urlop można spędzić tam również latem.
 • Najcieplejszymi miesiącami są czerwiec, lipiec i sierpień, ze średnią temperaturą powietrza ok. 23-25 ºC.
 • W austriackich jeziorach woda jest nie tylko krystalicznie czysta, ale także ciepła. Jej temperatura latem często przekracza 25 ºC.
 • We Wiedniu lato bywa burzowe. W Salzburgu również spada dużo deszczu. Zwiedzanie tych miast lepiej planować na maj, czerwiec i wrzesień.
 • Miłośnicy górskich wędrówek powinni wybrać się do Austrii w okresie od połowy maja do początku września. Mogą wtedy liczyć na ciepłą i słoneczną pogodę. Należy jednak pamiętać o możliwych burzach.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-14,-14,-12,-10,-5,-2,0,0,-1,-5,-9,-12,-9,-9,-7,-5,-1,1,3,3,1,-1,-6,-9,-11.5,-11.5,-9.5,-7.5,-3.0,-.5,1.5,1.5,.0,-3.0,-7.5,-10.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
555455665543
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
111,117,142,155,149,129,152,127,108,118,112,123,71,73,85,88,88,88,91,87,83,79,79,80
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
151724232121231818162022
Powered by:

Salzburger Sportwelt - kamery na stoku i aktualne warunki narciarskie