Las Bregencki (Bregeenzewald)

Przewodnik narciarski: Austria

Wyciągi narciarskie:

 • 0
 • 37
 • 8
 • 2
 • 1
 • 0

Udogodnienia:

 • 5

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
122 km 42.5 km 63 km 16.5 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień24 - 37   €13 - 22   €
6 dni226   €113 - 199   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: listopad - marzec
odległość z Warszawy: ok. 1317 km
najdłuższa trasa: Diedamskopf, dł. 10.3 km , z różnicą poziomów 1200 m
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Las Bregencki (Bregeenzewald)

Las Bregencki położony jest między Jeziorem Bodeńskim i przełęczą Arlberg. Rozciąga się na przestrzeni 550 km na wysokości 600 - 1500 m i obejmuje ponad 20 miejscowości. Jest najdalej na zachód wysuniętym regionem Austrii. Ma bardzo zróżnicowany krajobraz - od łagodnych wzgórz po strome alpejskie szczyty.

Las Bregencki słynie z kameralnych terenów narciarskich a urozmaicone, świetnie utrzymane trasy gwarantują znakomite warunki na nasłonecznionych stokach. Narciarze alpejscy i snowboardziści na pewno będą nimi usatysfakcjonowani, narciarzy biegowych natomiast zachwycą długie kilometry szlaków, przygotowanych specjalnie dla nich. Możliwe jest wykupienie karnetu 3-Täler-Superpass, który ważny jest nie tylko na terenie wszystkich terenów Lasu Bregenckiego, ale również w Große Walsertal i Lechtal w Tyrolu.

Głównymi miejscowościami Lasu Bregenckiego są: Sibratsgfäll, Alberschwende, Egg, Andelsbuch, Bezau, Au, Schröcken oraz Warth. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Alberschwende:
  Ośrodek, w którym dominują łatwe i średnie trasy zjazdowe. Znajdują się tu także trasy biegowe prowadzące wzdłuż malowniczo położonych wiosek. Łączna długość tras to 18 kilometrów. Wyciągi są w stanie obsłużyć 7200 osób na godzinę.

  Andelsbuch-Bezau:
  Łącznie znajduje się tu 15 km tras, w tym jedna czarna o długości 1km, średnie trasy o łącznej długości 9 km, oraz 5 km tras łatwych. Znajduje się tu 8 wyciągów - 5 orczykowych, 2 krzesełkowe i 1 linowy z dużymi wagonami. Łączna przepustowość to 7000 osób/h. Istnieje możliwość sztucznego naśnieżania stoków.

  Au i Schoppernau:
  Znajduje się tu 44 km tras, w tym: trudne 10 km, średnie 20 km, łatwe 14 km, 8 wyciągów - 4 orczykowe, 2 krzesełkowe i 2 linowe z dużymi wagonami. Łączna przepustowość wynosi ponad 11 tys. osób w ciągu godziny. Najtrudniejszy zjazd – Diedamskopf posiada długości 1,7 km i różnicę poziomów wynoszącą 350m. Jest tu oświetlony stok przy wyciągu Grunholz o łącznej długości 650 m. Znaleźć tu można także nadzorowaną i zabezpieczoną trasę do jazdy po puchu oraz snowpark o długości 500 m. Organizowana jest także Snowballwar czyli bitwa na śnieżki.

  Egg Schetteregg Ski i Wanderpark:
  Znajduje się tu 10 km tras zjazdowych o łatwym i średnim poziomie trudności. Narciarzy na górę wywozi wyciąg krzesełkowy oraz 5 wyciągów orczykowych. Wszystkie trasy są dodatkowo naśnieżane. Wyciągi są w stanie obsłużyć ok 7000 osób w ciągu godziny.

  Hittisau i Hochlitten Riefensberg:
  Znaleźć tu można 15 km tras o różnych poziomach trudności. Ośrodek posiada siedem wyciągów orczykowych oraz jeden krzesełkowy. Tereny na Hochhäderich posiadają dodatkowo zabezpieczone i nadzorowane trasy do freeride’u.

  Schwarzenberg i Bödele:
  Ośrodek oferuje 24 kilometry doskonale przygotowanych tras. Większość z nich przeznaczona jest dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. 10 wyciągów, w tym jeden krzesełkowy i 9 orczykowych jest w stanie obsłużyć 10 tys. osób w ciągu godziny.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  W ośrodku znajduje się dużo stoków ćwiczebnych i łatwe trasy narciarskie dla całej rodziny w okolicach ośrodków Bezau, Bizau - Hirschberg i Reuthe. Dla dzieci doskonale nadaje się mała łączka w Greben - części Bizau. Szerokie zjazdy w Egg Schetteregg Ski und Wanderpark. Łagodne, małe stoki w okolicach Hochlitten Riefensberg umożliwiają bezpieczną jazdę.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  W rejonie Egg/Schetteregg Ski und Wanderpark i Mellau dużo tras o średnim poziomie trudności. Długie, ciekawe szlaki zjazdowe znajdują się też na zboczach Hochälpelekopf w rejonie Svhwaezenberg/Bödele. Kilka długich zjazdów średniozaawansowani narciarze znajdą na zachodnich stokach Diedamskopf.


  Narty dla zaawansowanych:
  Najwięcej tras ambitni narciarze znajdą w rejonie Warth i Schröcken, szczególnie na wymagających i stromych stokach Saloberkopf i Watterhorn. W okolicy Au warto wypróbować trasy na zboczach Diedamskopf oraz trasy na wschodnich stokach Saloberkopf.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  W regionie Lasu Bregenckiego znajduje się kilka nadzorowanych i zabezpieczonych tras do jazdy po puchu: w ośrodkach Au i Schoppernau tereny te znaleźć można na Oberdiedamsalpe, Kreuzle oraz Breitenalpe. W ośrodkach Hittisau i Hochlitten Riefensberg tereny do freeride'u znajdują się na Hochhäderich, zaś w ośrodkach Schwarzenberg i Bödele, na Hochälpele oraz Schwende.

  Freestyle:
  Ośrodek oferuje następujące atrakcjie dla miłośników freestyle’u: Damüls – halfpipe o długości 120 m przy wyciągu Furka. Alberschwende – halfpipe. Warth - funpark na Wannenkopf, długość 300 m. Bizau - Hirschberg – funpark o długości 80 m z halfpipe koło wyciągu Stöckler. Schröcken - funpark koło kolejki na Saloberkopf, 330 m długości. Mellau - funpark z halfpipe koło wyciągu Hasen (oświetlony).

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego można znaleźć zwłaszcza w zachodniej części regionu, choć każda z miejscowości dysponuje przygotowanymi trasami. Łącznie ośrodek oferuje 320 km tras biegowych, trudne 100 km, średnie 120 km, łatwe 100 km. Najdłuższe trasy narciarskie o długości 40 km znajdują się w Au/Schoppernau zaś w Grenzlandloipe Hittisau - Balderschwang - Sibratsgfäll na wysokości 800 - 1044 m n.p.m. można znaleźć trasy o długości 45 km. W okolicach Damüls znajduje się krótka pętla i kilka tras biegowych. Na terenie Warth - Schrócken można znaleźć 20 km dobrze przygotowanych tras. Podwójny ślad prowadzi z Bezau przez Rimsgrund do Biza. W Sulzbergu, Hochlitten Riefensberg, Sibratsgfäll, Egg, Schwarzenbergu/Bödele, Damüls, Hochtannberg można znaleźć trasy wysokogórskie zaś w Mellau, Damüls, Langenegg, Lingenau i Warth trasę do biegania z psami w (2000m długości).

  Biegówki dla początkujących:
  Tereny do ćwiczeń i szkółki można znaleźć niemal we wszystkich miejscowościach.

 • Rozrywka


  Apres-ski:
  We wszystkich miejscowościach znajdują się liczne bary, puby i restauracje. Turyści mogą odpocząć w przytulnych gospodach, nie ma tu wielu hałaśliwych i tłumnie odwiedzanych lokali. Region Lasu Bregenckiego znany jest z wyrobu pysznych serów, których można skosztować w restauracjach i barach. Znakomite punkty gastronomiczne kuszą smakoszy przysmakami kuchni regionalnej a występy zespołów ludowych i wieczory taneczne umilają wieczory spędzone w gospodach.

  Aktywny wypoczynek:
  Z bogatej oferty rozrywek i aktywności warto polecić: wysokogórskie wyprawy przez Mittagsspitze do Dames, loty na paralotniach - zwłaszcza w Andelsbuch, największe w regionie lodowisko w Alberschwende, lodowiska na zbiornikach wodnych w Melau i Schoppernau (hokej, curling), 10 torów saneczkowych w Hochlitten Riefensberg, Bezau, Au, Damüls o łącznej długości 13,7 km, najdłuższy w Schwarzenbergu 5 km, kręgle, sale do squasha i golf pod dachem w Mellau, kryty basen, romantyczne wyprawy saniami zaprzężonymi w konie, nocne wędrówki na rakietach śnieżnych, szlaki do pieszych wycieczek o łącznej długości 140 km.

  Zwiedzanie:
  W okolicy znajdują się liczne warte zwiedzenia kościoły i kaplice - zwłaszcza kościół w Damüls z piętnastowiecznymi freskami. W całym regionie można odwiedzić sześć muzeów regionalnych, wśród nich muzeum serowarstwa w Hittisau.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  • W Mellau można obejrzeć slalom mężczyzn w zawodach Pucharu Europy. Ciekawym wydarzeniem jest również festiwal lotniarzy odbywający się końcem lutego w Au.
  • Inną miejscową atrakcją jest odbywający się w marcu w Mellau „Lady’s Day”, kiedy to wszystkie panie mogą korzystać ze znacznych zniżek i brać udział w konkursach.
  • W całym regionie hucznie świętuje się otwarcie sezonu zimowego: w Damüls „Bubble Party” na początku grudnia, Diedamskopf - Ski-Opening - muzyka, pokazy szkółki narciarskiej z Au, w Warth - Schröcken zabawa we wszystkich barach i pubach.

 • Informacje dodatkowe


  • www.alberschwende.net
  • www.seilbahn-bezau.at
  • www.diedamskopf.at/de/
  • www.schetteregg.at
  • www.alpenarena.eu
  • www.skilifte-hochlitten.com
  • www.boedele.info
  • 3-Täler-Superpass ważny jest na trasach Lasu Bregenckiego, Großer Walsertal i Lechtal w Tyrolu.


Austria - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  19°C
  opady:
  0.3 mm
  zachmurzenie:
  few clouds%
  wilgotność:
  70%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  995hPa
  wiatr:
  323°   5 km/h
  wsch. słońca:
  05:39
  zach. słońca:
  20:57
 • Pochmurno
  min.10°C max.23°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  24°   9 km/h
  wsch. słońca:
  05:38
  zach. słońca:
  20:58
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.10°C max.14°C
  opady:
  5.21 mm
  wiatr:
  185°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:36
  zach. słońca:
  20:59
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.10°C max.17°C
  opady:
  1.63 mm
  wiatr:
  266°   3 km/h
  wsch. słońca:
  05:36
  zach. słońca:
  21:01
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.10°C max.17°C
  opady:
  1.26 mm
  wiatr:
  267°   5 km/h
  wsch. słońca:
  05:35
  zach. słońca:
  21:02

klimat w Austria

Austria - kiedy na wakacje?

 • Austria kojarzona jest przede wszystkim jako miejsce wypoczynku zimowego, jednak niezapomniany urlop można spędzić tam również latem.
 • Najcieplejszymi miesiącami są czerwiec, lipiec i sierpień, ze średnią temperaturą powietrza ok. 23-25 ºC.
 • W austriackich jeziorach woda jest nie tylko krystalicznie czysta, ale także ciepła. Jej temperatura latem często przekracza 25 ºC.
 • We Wiedniu lato bywa burzowe. W Salzburgu również spada dużo deszczu. Zwiedzanie tych miast lepiej planować na maj, czerwiec i wrzesień.
 • Miłośnicy górskich wędrówek powinni wybrać się do Austrii w okresie od połowy maja do początku września. Mogą wtedy liczyć na ciepłą i słoneczną pogodę. Należy jednak pamiętać o możliwych burzach.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-10,-10,-7,-5,-1,0,2,3,1,-1,-6,-9,-5,-5,-3,-1,2,5,8,8,5,1,-2,-5,-7.5,-7.5,-5.0,-3.0,.5,2.5,5.0,5.5,3.0,.0,-4.0,-7.0
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
554455555543
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
225,193,200,237,214,281,308,286,223,187,199,234,68,76,83,77,83,80,87,79,85,74,70,72
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
171727181216191316121718
Powered by: