Gasteiner Tal już od 588 zł

Gasteiner Tal

Przewodnik narciarski: Austria

Wyciągi narciarskie:

 • 5
 • 15
 • 17
 • 12
 • 1
 • 1

Udogodnienia:

 • 1

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
203 km 60 km 122 km 21 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień49 - 52   €24 - 37   €
6 dni248 - 257   €120 - 193   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1083 km
najdłuższa trasa: Grossarltal Fulseck, dł. 7.9 km , z różnicą poziomów 1160 m
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Gasteiner Tal

Jeden z ciekawszych regionów narciarskich Ziemi Salzburskiej położony jest 1,5 h od Salzburga. Słynący z niewyczerpanych zasobów energii płynących w 18 źródłach termalnych. Raj dla amatorów wędrówek pieszych.

Przyjazną turystom okolicę Dorfgastein uzupełnia życie w Bad Hofgastein pulsujące wokół nowoczesnego centrum kongresowego i luksusowej Oazy Wellnes. Ze względu na położenie (do 2700 m n.p.m.) od listopada do końca kwietnia panują tu doskonałe warunki dla amatorów carvingu i snowboardu. Nowoczesne kolejki linowe i wyciągi, idealnie przygotowane trasy zjazdowe i piesze, zachęcająca oferta wspinaczki po lodowych ścianach oraz atrakcyjne wieczory w licznych w tej okolicy barach, winiarniach czy górskich schroniskach.

Głównymi miejscowościami na terenie Gasteiner Tal są: Bad Hofgastein, Bad Gastein, Böckstein i Dorfgastein. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Graukogel:
  Oznakowane trasy narciarskie mierzą łącznie 14 km: trudne 4 km, średnie 7 km, łatwe 3 km. Turyści mają do dyspozycji 1 wyciąg orczykowy, 2 krzesełkowe. Ich łączna przepustowość wynosi 3348 osób/h. Teren rozciąga się na wysokości od 1079 do 2007 m n.p.m. Najdłuższa trasa to łatwa, 3,5-kilometrowa Familien-Graukogel. Najtrudniejsza trasa to czarny zjazd FIS mierzący 4,4 km, z różnicą poziomów 650 m.

  Schlossalm:
  Oznakowane trasy narciarskie mają łącznie 53 km (trudne 3 km, średnie 30 km, łatwe 20 km). W ośrodku są 2 wyciągi orczykowe, 5 krzesełkowych, 1 linowy - małe wagony, 1 linowy - duże wagony, 1 kolejka szynowa. W razie potrzeby 40 km tras jest dośnieżane za pomocą armatek. Trasy biegną od 845 do 2200 m n.p.m., co gwarantuje wspaniałe widoki!. Najdłuższa trasa to średnio trudna Hoche-Scharte-Nord mierząca 7,8 km, z różnicą poziomów 1460 m. Najtrudniejsza trasa - Bürgerwald ma 2,2 km, wysoki stopień trudności. Tu snowboardziści nie mogą korzystać z wyciągu Haitzingkogel. Połączenie z terenem narciarskim Stubnerkogel. Skisafari. Jedną z największych atrakcji jest Family Fun Center - 300 m2.

  Skischaukel Dorfgastein-Großarltal:
  Oznakowane trasy zjazdowe mierzą łącznie 80 km (trudne 8 km, średnie 49 km, łatwe 23 km). Ośrodek posiada 6 wyciągów orczykowych, 7 krzesełkowych, 5 linowych - małe gondole o łącznej przepustowości 29058 os./h. 60 km tras jest sztucznie naśnieżanych w razie konieczności. Najdłuższa trasa to zjazd od kolejki Fulseck do doliny o długości 7,9 km, Najtrudniejszy zjazd to Hochalmabfahrt o długości 5,4 km i różnicy poziomów 850 m.

  Sportgastein:
  Oznakowane trasy narciarskie mają łącznie 17 km: trudne 4 km, średnie 12 km, łatwe 1 km;. Jest tu 1 wyciąg orczykowy, 2 linowe - małe wagony. Trasy biegną na wysokościach od 1585 do 2650 m n.p.m. Najdłuższa trasa to Skiroute-Nord ma 8 km, a różnica poziomów wynosi 1400 m. Najtrudniejszą trasą jest czarna, 1,2-kilometrowa Schöneck.. Najwyższy punkt widokowy - Kreuzkogel 2686 m.

  Stubnerkogel:
  Ośrodek posiada łącznie 39 km tras, z czego trudnych jest 2 km, średnich 24 km, łatwych 13 km. Narciarze mają do dyspozycji 5 wyciągów orczykowych, 3 krzesełkowe, 4 linowe - małe gondole o łącznej przepustowości 17174 os./h. 17 km tras jest sztucznie naśnieżanych. Najdłuższa trasa to Angertalabfahrt o długości 7 km. Najtrudniejszy zjazd to Bürgerwald o długości 2,2 km i różnicy poziomów 470 m.

 • Warunki narciarskie


  Gasteiner Tal (Bad Gastein, Hofgastein)
  Teren położony jest na wysokości 845 – 2650 m n.p.m., dzięki czemu dobre warunki śniegowe utrzymują się tu od grudnia do kwietnia. Ponad połowa, ponieważ aż 110 km tras zjazdowych jest dodatkowo naśnieżana.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Dla początkujących liczne łatwe trasy przy Schlossalm, Blaue Abfahrt (wyciąg treningowy) w centrum narciarskim Angertal zapewnią doskonały początek narciarskiej przygody. Trasy są tu szerokie i łagodne. Duży wybór szkół narciarskich w każdej z miejscowości tego regionu.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  W sumie jest tu 120 km średniotrudnych tras, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i dopracowanie techniki. Warto wybrać się na huśtawkę narciarską Dorfgastein - Grossarltal, stoki Schlossalm i Stubenkogel.

  Narty dla zaawansowanych:
  Godna uwagi jest FIS-owska trasa o długości 4,4 km w rejonie Graukogel oraz mierząca 5,4 km Heimalmabfahrt w Grossarltal-Gastein. Region oferuje trudne zjazdy w głębokim śniegu. Profesjonaliści mogą wybrać się również na huśtawkę narciarską Schlossalm - Stubenkogel oraz na trudny, nieprzygotowany szlak na północnym zboczu Kreuzkogel w Sportgastein.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  W Skischaukel nadzorowane z zabezpieczone trasy to Himmelreich, Kreukogel i Arltörl. W ośrodku Sportgastein zabezpieczone są trasy nr 1 i 2.

  Freestyle:
  Szeroka oferta dla amatorów deski: funpark Kreuzkogel w dolinie Grossarltal (halfpipe, 8 stacji), boardercross-funpark oraz snowboard-arena z halfpipe (80 m dł.), trasa do zawodów w Dorfgastein, funpark na Schlossalm (Bad Hofgastein), halfpipe na Stubnerkogel 100m. długości, 18 m szerokości (Bad Gastein). Przy korzystnych warunkach halfpipe w Sportgastein 150 - 300 m. dł. Z powodu zbyt stromej trasy snowboardziści nie mogą korzystać z wyciągu Haitzingkogel (wjeżdżają 4-os. wyciągiem krzesełkowym). Liczne imprezy snowboardowe.

  Snowboarding dla początkujących:
  Szkółki snowboardingu w Bad Gastein, Bad Hofgastein, Dorfgastein i w dolinie Grossarltal. W ośrodku jest również wypożyczalnia desek.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  W Dolinie Gasteinertal jest prawie 100 km tras, w Dolinie Grossarltal ponad 35 km tras, wysokogórskie trasy w Angertal na wysokości 1200 m oraz w Sportgastein na wys. 1600 m. Większość tras słonecznych, niektóre mają tor do kroku łyżwowego. We wszystkich miejscowościach są szkółki narciarstwa. Tereny narciarstwa przełajowego w Grosarl, Huttschlag. Wycieczki z przewodnikiem w Gadaunerer, Hochalm, Breitfeldkogel, Sportgastein, Silberpfenning, Dorfer Himmel. Najwyżej wytyczona trasa jest w Bad Hofgastein i biegnie na wysokości 1200 – 1250 m n.p.m. ma 7 km długości. Parking na początku trasy.

  Biegówki dla początkujących:
  Dla mniej zaawansowanych przygotowano Sportplatzloipe - Bad Hofgastein przy Achensteg - Szkoła Narciarstwa Biegowego. Wypożyczalnia nart.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Osobom poszukującym relaksu po dniu spędzonym na stoku poleca się: termy, kasyno, tradycyjne biesiady w karczmach, liczne bary i restauracje i dyskoteki. Można wybrać się do kina, na kręgle czy bilard. Odpoczywać można również w saunie, spa czy podczas masażu.

  Aktywny wypoczynek:
  Szeroka oferta sportowych atrakcji: baseny termalne o temp. 35 st.C, kryte i odkryte, carving, curling, skiboby, telemarking, saneczkarstwo, naturalne i sztuczne lodowiska, romantyczne kuligi w dolinie Kotschachtal, wspinaczka po lodzie, paralotniarstwo, jazda konna. W miejscowościach mieści się wypożyczalnia sanek, nart, sklep sportowy. Oprócz tego dostępny jest cross-country – 90 km tras, ponad 90 km odśnieżanych zimowych szlaków pieszych, wędrówki w rakietach śnieżnych w Huttschlag. W Bad Gastein jest centrum fitness, saneczki nocą na hali Bellevuealm, korty tenisowe, stoły do ping-ponga, squash, ścianka wspinaczkowa, strzelnica. W Bad Hofgastein możliwe jest saneczkarstwo nocą na naturalnych torach saneczkarskich aeroplan, jazda na rowerach śnieżnych.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  W regionie organizuje się międzynarodowe wyścigi psich zaprzęgów (marzec). A dla ambitnych walka o odznakę Gasteiner Loipennadel.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Kids Park 8000 m2 - w centrum narciarskim Angertal: wycviąg typu magic carpet, pofalowane tory, wilcza jaskinia.

  Rozrywka:
  Fun Center - górna stacja wyciągu na Stubnerkogel: darmowy internet dla posiadaczy Ski-pasów, ścianka wspinaczkowa, stół do tenisa i bilardu, sala zabaw, kino dziecięce, dziecięce festyny.

  Opieka nad dziećmi:
  Park dla dzieci w Dorfgastein: przedszkole narciarskie dla dzieci od 3 lat, 6 restauracji nastawionych na wizyty rodzinne, specjalne preferencje cenowe w szkółkach i wypożyczalniach, Family Ski-Pass, szkółka narciarska w Dorfgastein.

 • Informacje dodatkowe


  • www.skigastein.com
  • Karnet « Salzburger Super Ski Card » umożliwia korzystanie ze wszystkich regionów narciarskich na terenie Ziemi Salzburskiej.


Austria - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  19°C
  opady:
  0.67 mm
  zachmurzenie:
  overcast clouds%
  wilgotność:
  93%
  widoczność:
  5138 km
  ciśnienie:
  1022hPa
  wiatr:
  4°   7 km/h
  wsch. słońca:
  05:30
  zach. słońca:
  20:57
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.12°C max.22°C
  opady:
  1.13 mm
  wiatr:
  137°   5 km/h
  wsch. słońca:
  05:31
  zach. słońca:
  20:56
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.13°C max.23°C
  opady:
  4.51 mm
  wiatr:
  281°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:32
  zach. słońca:
  20:55
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.12°C max.22°C
  opady:
  0.29 mm
  wiatr:
  2°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:33
  zach. słońca:
  20:54
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.11°C max.22°C
  opady:
  3.05 mm
  wiatr:
  191°   5 km/h
  wsch. słońca:
  05:34
  zach. słońca:
  20:53

klimat w Austria

Austria - kiedy na wakacje?

 • Austria kojarzona jest przede wszystkim jako miejsce wypoczynku zimowego, jednak niezapomniany urlop można spędzić tam również latem.
 • Najcieplejszymi miesiącami są czerwiec, lipiec i sierpień, ze średnią temperaturą powietrza ok. 23-25 ºC.
 • W austriackich jeziorach woda jest nie tylko krystalicznie czysta, ale także ciepła. Jej temperatura latem często przekracza 25 ºC.
 • We Wiedniu lato bywa burzowe. W Salzburgu również spada dużo deszczu. Zwiedzanie tych miast lepiej planować na maj, czerwiec i wrzesień.
 • Miłośnicy górskich wędrówek powinni wybrać się do Austrii w okresie od połowy maja do początku września. Mogą wtedy liczyć na ciepłą i słoneczną pogodę. Należy jednak pamiętać o możliwych burzach.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-14,-14,-12,-10,-5,-2,0,0,-1,-5,-9,-12,-9,-9,-7,-5,-1,1,3,3,1,-1,-6,-9,-11.5,-11.5,-9.5,-7.5,-3.0,-.5,1.5,1.5,.0,-3.0,-7.5,-10.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
555455665543
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
111,117,142,155,149,129,152,127,108,118,112,123,71,73,85,88,88,88,91,87,83,79,79,80
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
151724232121231818162022
Powered by: