Narty w Austrii

Przewodnik narciarski: Austria

Wyciągi narciarskie:

 • 95
 • 1190
 • 863
 • 323
 • 52
 • 8

Udogodnienia:

 • 100

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
8338 km 2826.1 km 4411.4 km 1100.5 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień22 - 53   €12 - 27   €
6 dni59 - 277   €24 - 144   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Narty w Austrii

Austria jest wymarzonym miejscem na zimowy wypoczynek. Ogromna ilość tras gwarantuje, że każdy zwolennik białego szaleństwa znajdzie tu coś dla siebie. Większość ośrodków oferuje nowoczesną infrastrukturę oraz bardzo dobrze utrzymane trasy.

Popularne są tu tereny do jazdy po puchu oraz snowparki. Ośrodki położone na zboczach lodowców oferują możliwość jazdy przez cały rok. Austria posiada także bardzo bogatą ofertę dla narciarzy biegowych. W większości ośrodków długość tras biegowych jest porównywalna z długością stoków zjazdowych.

Niewielka odległość od Polski powoduje, że Austria staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem zimowych wyjazdów. Austriackie ośrodki oferują bardzo zróżnicowaną ofertę noclegową – od prywatnych kwater po pięciogwiazdkowe hotele, dzięki czemu są one dostępne dla każdego.

Austria może zaoferować także bogatą ofertę Après-ski – zarówno przy stokach jak i w miejscowościach turystycznych znajduje się wiele restauracji, knajpek i dyskotek w których można miło spędzić czas po zejściu ze stoku.

 • Regiony


  Vorarlberg
  Region ma do zaoferowania narciarzom ponad 1200 km tras o każdym stopniu trudności, obsługiwanych przez najnowocześniejsze systemy kolejek i wyciągów, których jest tu łącznie 354.
  Największym regionem narciarskim w Vorarlbergu jest Arlberg gdzie łącznie wytyczono 400 km oznakowanych tras narciarskich, obsługiwanych przez 117 wyciągów. Nie wiele mniejszy od Arlberg jest Montafon, gdzie wytyczono 233 kilometry tras. W regionie narciarskim Las Bregencki (Bregeenzewald) można znaleźć tereny zarówno znakomite dla rodzin i początkujących - o łagodnych, szerokich stokach, jak i wysokogórskie trasy. Na terenach narciarskich Kleinwalsertal dzięki huśtawce narciarskiej łączącej tereny Austrii i Niemiec narciarze korzystają ze stoków po obu stronach granicy.

  Tyrol
  Alpejskie stoki Tyrolu oplata najgęstsza w Austrii sieć tras, obsługiwanych przez ponad 1 200 kolejek. Tereny narciarskie położone są na wysokości 575 - 3440 m n.p.m. Wytyczono tu narciarskie szlaki o wszystkich stopniach trudności. Zarówno początkujący, stawiający pierwsze kroki na stoku, rodziny z dziećmi, jak i ambitni narciarze o doskonałych umiejętnościach bez problemu znajdą tu niezliczone ilości odpowiednich dla siebie tras. Innsbruck dwukrotnie w swojej historii organizował Zimowe Igrzyska Olimpijskie (1964 i 1976r) - dziś olimpijskie trasy zjazdowe dostępne są dla przyjeżdżających tutaj miłośników białego szaleństwa.

  Tyrol Wschodni
  Tyrol Wschodni to cześć landu tyrolskiego obejmująca Park Narodowy Wysokie Taury, Dolinę Hochpustertal i Dolomity Lienzkie. To tutaj wznosi się najwyższy szczyt Austrii, Großglockner (3798 m n.p.m.) oraz 149 innych trzytysięczników. Wschodni Tyrol stanowi wspaniałe miejsce na urlop zimowy dzięki nasłonecznionym stokom, dobrze przygotowanym trasom zjazdowym i biegowym a także nowoczesnym wyciągom. Jest to region szczególnie lubiany przez amatorów wypoczynku w bliskości natury i tradycji. W typowych tyrolskich wioskach czekają na nich przytulne, rodzinne pensjonaty.

  Ziemia Salzburska i Salzkammergut
  Tereny narciarskie Ziemi Salzburskiej obfitują w urozmaicone i świetnie utrzymane trasy, które zadowolą zarówno początkujących narciarzy, jak i ambitnych, lubiących wyzwania sportowców. Przygotowano tu prawie 2 tysiące szlaków zjazdowych o różnym stopniu trudności, na które można dostać się dzięki 580 wyciągom i kolejkom. Wiele tutejszych regionów narciarskich cieszy się sławą i ogromną popularnością wybiegającą daleko poza granice Austrii i Europy. Na niemal 2 tysiącach kilometrów tras, wytyczonych na obszarze 22 terenów narciarskich obowiązuje jeden karnet - Salzburger Super Ski Card.

  Karyntia
  Karyntia jest najbardziej wysuniętym na południe Austriackim landem. Graniczy ona z Włochami oraz Słowenią. Karnet «Topskipass Kärnten Gold-Osttirol» umożliwia korzystanie ze wszystkich regionów narciarskich w Karyntii. Znakomicie przygotowane, rozległe tereny narciarskie znaleźć można przede wszystkim w regionie Bad Kleinkirchheim, po którym można przemieszczać się bez zdejmowania nart i korzystać ze 103 km tras. Znakomite warunki śniegowe panują w regionie narciarskim Heiligenblut - można tam znaleźć wspaniałe tereny do jazdy w głębokim śniegu, a wytyczone szlaki narciarskie są przejezdne aż do wiosny. Jednym z ważniejszych terenów narciarskich Karyntii jest jedyny w tym regionie Lodowiec Mölltal

  Styria
  Jest to drugi co do wielkości region Austrii. Znajdują się tu trasy wykorzystywane w narciarskim pucharze świata. Głównym centrum sportów zimowych w Styrii jest ośrodek Dachstein Tauern, który słynie z organizowanych od XIX wieku zawodów narciarskich. W Bad Mitterndorf znajduje się słynna, naturalna skocznia narciarska na której organizowane są zawody pucharu świata w lotach narciarskich.

  Górna i Dolna Austria
  Jest to region położony najbliżej Polskiej granicy. Nadaje się on w szczególności na wypoczynek z małymi dziećmi - większość tras w tym rejonie jest o niskim lub średnim poziomie trudności. Również koneserzy sztuki też znajdą tu coś dla siebie. W regionie jest wiele zabytków jak Mariazell, zamek Schallaburg, klasztor benedyktynów w Melk. W wolnym od nart dniu można udać się na wycieczkę do Wiednia.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Trasy dla osób rozpoczynających przygodę z nartami znajdują się w każdym z Austriackich ośrodków. Na uwagę zasługują ogromne tereny narciarskie w Arlberg (Lech i Zürs) – znajdują się tu wydzielone trasy tylko do spokojnej jazdy. Doskonałym regionem dla narciarzy o niezbyt wysokich umiejętnościach oraz dla rodzin z dziećmi jest Ski Welt Wilder Kaiser - Brixental - największe połączone tereny narciarskie w Austrii. Wytyczono tu aż 250 km tras, z których aż 108 km ma niski stopień trudności. Znakomitą okolicą dla nowicjuszy i dzieci są niemal płaskie zbocza wokół miejscowości Schlamding, w regionie Dachstein Tauern - Schladming. Godne polecenia ze względu na dużą ilość tras i nowoczesną infrastrukturę są także ośrodki Montafon, Innsbruck, Zillertal, Ötztal, Salzburger, Sportwelt oraz Wildkogel.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Średniozaawansowani narciarze w każdym z Austriackich ośrodków znajdą coś dla siebie. Wyjątkowo atrakcyjny jest region Ötztal - Sölden z 147 km czerwonych tras, gdzie polecana jest zwłaszcza Giggijoch - trasa treningowa zawodników kadr narodowych. Znakomitym terenem dla narciarzy o średnich umiejętnościach jest WeissseeŚwiat Lodowca. Wytyczono tu długie i malownicze zjazdy. Region Narciarski Lungau posiada 86 km urozmaiconych tras dla narciarzy o dobrych umiejętnościach. Na uwagę zasługują także ośrodki Arlberg, Innsbruck, Zillertal oraz Gasteiner Tal.

  Narty dla zaawansowanych:
  Zaawansowani narciarze w większości ośrodków znajdą coś dla siebie. Wymarzonym terenem dla narciarzy o wysokich umiejętnościach jest nastawiony na narciarstwo wyczynowe Dachstein Tauern - Schladming. Trasy zawodnicze FIS-u, jakie można tu znaleźć ściągają w ten region licznych narciarzy lubiących sportowe wyzwania. Narciarzom lubiącym wyzwania warto polecić także region Arlberg gdzie wytyczono dużo trudnych i wymagających tras. Znajdą tu oni cyrki lodowcowe Schindlerkar oraz stromą trasę zjazdową Mattun. Na terenie narciarskim Obertauern wytyczono wprawdzie tylko 4 km trudnych tras, ale są to niezwykle atrakcyjne zjazdy. Na szczególną uwagę zasługuje tam trasa Gamsleiten 2, uważana za jedną z najtrudniejszych w całych Alpach, która jest prawdziwym wyzwaniem dla ambitnych narciarzy.

 • Snowboard


  Trasy:
  W większości ośrodków znajdują się wyznaczone i nadzorowane trasy do freeride’u. Równie dużo jest tu nieoznaczonych tras, które wymagają jednak obecności uprawnionego przewodnika. Bardzo dobrze rozbudowana sieć tras w głębokim puchu znajduje się w regionie Schladming-Dachstein. Interesujące trasy znaleźć można także w Arlberg.

  Freestyle:
  W prawie każdym ośrodku narciarskim w Austrii znaleźć można przynajmniej jeden funpark. Bardzo wiele atrakcji oferuje snowboardzistom region Lodowca Mölltal. Atrakcyjny jest zwłaszcza funpark na lodowcu na wysokości 2850 m n.p.m. Świetne warunki do uprawiania snowboardu amatorzy jednej deski znajdą w regionie Dachstein Tauern - Schladming - są tu halfpipe, rails, skocznia, snowboardowa arena z naturalnym funbox, stokiem z muldami, obszarem do freeridingu i boardercross. Znakomitym miejscem dla miłośników jednej deski są także ośrodki narciarskie w Lesie Bregenckim.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  W Austrii narciarstwo biegowe jest popularne niemal na równi z narciarstwem zjazdowym. W większości ośrodków znajduje się niemal tyle samo tras biegowych co zjazdowych. W Dachstein Tauern - Schladming wytyczono aż 350 km tras narciarskich, których łączna długość jest ponad dwukrotnie większa niż długość tras alpejskich. Doliny Achental i Schwaz uważane są za królestwo narciarstwa biegowego; region narciarski nad jeziorem Achensee, składa się z ośrodka narciarskiego Pertisau z popularną trasą wokół Jeziora Achen. Szczególnie dobre warunki można znaleźć w Lammertal i Dachstein West - ponad 260 km tras u podnóża stromych ścian Tennenberge.

 • Informacje dodatkowe


  • www.oesterreich.com

Austria - prognoza pogody

 • Słonecznie
  24°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  brak
  wilgotność:
  46%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1008hPa
  wiatr:
  122°   20 km/h
  wsch. słońca:
  05:05
  zach. słońca:
  20:38
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.14°C max.20°C
  opady:
  4.7 mm
  wiatr:
  147°   14 km/h
  wsch. słońca:
  05:04
  zach. słońca:
  20:39
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.11°C max.16°C
  opady:
  2.1 mm
  wiatr:
  287°   15 km/h
  wsch. słońca:
  05:04
  zach. słońca:
  20:40
 • Częściowe zachmurzenie
  min.11°C max.25°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  290°   9 km/h
  wsch. słońca:
  05:03
  zach. słońca:
  20:41
 • Częściowe zachmurzenie
  min.14°C max.26°C
  opady:
  0.1 mm
  wiatr:
  290°   23 km/h
  wsch. słońca:
  05:02
  zach. słońca:
  20:42

klimat w Austria

Austria - kiedy na wakacje?

 • Austria kojarzona jest przede wszystkim jako miejsce wypoczynku zimowego, jednak niezapomniany urlop można spędzić tam również latem.
 • Najcieplejszymi miesiącami są czerwiec, lipiec i sierpień, ze średnią temperaturą powietrza ok. 23-25 ºC.
 • W austriackich jeziorach woda jest nie tylko krystalicznie czysta, ale także ciepła. Jej temperatura latem często przekracza 25 ºC.
 • We Wiedniu lato bywa burzowe. W Salzburgu również spada dużo deszczu. Zwiedzanie tych miast lepiej planować na maj, czerwiec i wrzesień.
 • Miłośnicy górskich wędrówek powinni wybrać się do Austrii w okresie od połowy maja do początku września. Mogą wtedy liczyć na ciepłą i słoneczną pogodę. Należy jednak pamiętać o możliwych burzach.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-3,0,2,5,10,13,14,14,11,7,2,-1,1,6,10,15,21,23,24,25,19,14,7,2,-1.0,3.0,6.0,10.0,15.5,18.0,19.0,19.5,15.0,10.5,4.5,.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
234678885421
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
24,23,70,49,71,67,137,81,70,37,67,75,88,82,79,73,71,73,76,74,82,85,89,88
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
181520161517191416151720
Powered by: